Rize Belediyesi Personel Alımı

Rize Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Rize Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Rize Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Rize Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Rize Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Rize Hakkında
Rize, ülkemizin kuzeydoğu tarafında bulunan ve Karadeniz’e sahili bulunan bir vilayetimizdir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Rize ilinin batı bölgesinde Trabzon doğu bölgesinde Artvin, Güneybatı bölgesinde Bayburt, güney bölgesinde Erzurum vilayetleri yer alır. Ülkemizin en çok yağmur alan ili konumundadır. En dikkat çekici ürünü çay olan Rize ilinde kivi meyvesi yetiştiriciliği de başlamış vaziyettedir. Lakin kivi imalatı fazla olmadığı için ancak kentin kendi gereksinimini giderir.

Rize ilinde yaz ayları ılık geçer. Sonbahar ve kış ayları ise yağmurlu geçer. Doğu Karadeniz Kesminde bulunan Rize, bölgenin en karakteristik özelliklerini gösterir. Anadolu’nun diğer kesimlerinden coğrafi özelliğiyle olduğu gibi kültürel yapısı ile de ayrılır.Osmanlı zamanında liman, nahiye ve ilçe merkezi olarak ehemmiyetini korumuştur. 1640 senesinde buraya gelmiş olan Evliya Çelebi Rize ilinden şöyle söz etmiştir: “ Trabzon iline bağlı deniz kıyısında bahçeli güzel bir yerdir”. Rize 19. yüzyılda ehemmiyetli bir ilçe merkezi konumundadır. Berlin Antlaşması ile (1878) Lazistan sancağının merkezi olan Batum Rusya’ya bırakılınca Rize Trabzon iline bağlı olan sancağın merkezi haline gelmiştir.

Ekonomi
Rize ekonomik durumu çay piyasasına bağlı durumdadır. 48 yaş çay işleme ve çay paketleme tesisi ve 17.000 personeli ile pazara istikamet sunan tesis geçmiş zamanlarda olduğu gibi son zamanlarda de Çaykur’dur. Paketlenmiş çayda Çaykur’un piyasa hissesi %65 özel pazarın hissesi %35’tir. Rize vilayetinde kivi imalatına da son senelerde ehemmiyet verilmeye başlanmıştır. Balıkçılığın hissesi ise günden güne düşmektedir.

İklim
Rize ilinde yaz ayları serin, kış ayları ılıman ve her mevsimi yağmurlu bir iklim görülür. Elli sene süresince gerçekleşen rasat sonuçlarına göre Rize ilinin senelik sıcaklık averajı 14 dereceyi birazcık geçer. Bu zaman içinde kaydedilen en düşük sıcaklık -7 °C derece olup, en yüksek sıcaklık ise 38 C° derece şeklindedir. En soğuk ay olan Ocak’ın sıcaklık ortalaması 6,7 C° derece, en sıcak olan ay olan Temmuz’un sıcaklık ortalaması ise 22,2 C° derece şeklindedir. Ocak minimum -5,6 C° derece, Temmuz en fazla 32,5 °C derece olduğu Rize vilayetinde senelik sıcaklık salınımı 25,8 °C derece şeklindedir.

Rize vilayetinde aylık yaklaşık sıcaklık eğrisi tüm sene 5 °C derecenin üstünde seyretmekte olup, sadece 4 ayın sıcaklık ortalaması 10 °C derecenin altında kalmaktadır ve Rize çok nemli bir ildir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ