Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ordu Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ordu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ordu Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ordu Hakkında
Ordu, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip otuzuncu kenti konumundadır. 2013 baz alınarak 731.452 nüfusludur. Kuzey bölgesinde Karadeniz, güney bölgesinde Tokat ve Sivas vilayetleri, batı bölgesinde Samsun, doğu bölgesinde Giresun vilayeti bulunur. 1920 senesinde bağlı olan olmuş olduğu Trabzon vilayetinden ayrılmış, 4 Nisan 1920 yılında vilayet pozisyonuna erişmiştir. 2010 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre il içerisinde 19 kaza ve 481 semt bulunur.

Ekonomi
Ordu vilayetinin ekonomik durumu yüksek oranda tarıma endekslidir. İl Türkiye fındık imalatının %51’ini yerine getirmektedir. Nüfusun %70’inin geliri ise fındıktan karşılanır. Son dönemlerde fındık ücretlerinin 2000 li senelerin dahi altına düşmesinden ötürü alternatif ziraat ürünü arayışları başlamıştır. Bu bağlamda kivi, soya benzeri ekonomik kıymeti yüksek ziraat mamullerine yönelim başlamıştır.Endüstri açısından fazla gelişmemiş olsa da Ülkemizde alternatifi olmayan ve branşında tek olan ÇAMSAN POYRAZ Laminant Parke Fabrikası son dönemlerde evlerde kullanılmış olan laminant parkenin ve diğer ahşap içerikli mamullerin büyük bir kısmını yalnız başına giderir. Ek olarak SAGRA Çikolata ve Fındık Tesisi çikolata alanında tek sayılabilir. Günümüzde evlerimizde yediğimiz Sarelle, Sagra, Tadelle ve birçok çikolata ürünü burada imal edilir. Ek olarak tesislerde fındık yağınında üretimi gerçekleşmektedir. İlde irili ufaklı fındık fabrikaları dağınık bir halde istihdama katkı sağlamaktadır. Az da olsa çimento ve kağıt endüstride istihdama katkıda bulunur.

Fabrikalar
Sagra Çikolata Fabrikası – Dünyaya dağıtılan Sarelle, Tadelle, Gol, Gofy ve Sagra mamulleri burada üretilmektedir.
Çamsan Poyraz Laminat Parke Fabrikası.
Altaş Yağ Sanayi Anonim Şirketi – Çotanak markalı fındık, mısır, kanola, ayçiçeği, soya ve ideal yağı üretimi gerçekleşmektedir. Tesis ek olarak temizlik mamullerininde üretimini gerçekleştirmektedir.
Doğus Çay Tesisi.
Şenocak Fındık Tesisi.
Gürsoy Fındık Tesisi.

Coğrafya
Ordu vilayet merkezi 41 derece kuzey paraleli ve 37 derece ve 38 derece doğu meridyenleri içinde, Karadeniz Bölgesi’nin, Orta Karadeniz bölümünde bulunmaktadır. Vilayetin kuzeyini Kuzey Anadolu dağlarının kıyı sıraları teşkil etmektedir. Kıyılara yakın tepelerle devam eden bu dağlar içeri doğru gitikce yükselir. Ordu, Giresun ve Sivas vilayetinin birbirlerine sınır olmuş olduğu kesimde 3.000 metreyi bulmaktadır. Vilayetin en yüksek tepesi Giresun hududuna yakın olan Aşut Obası’ndaki Gönderiç Tepesi’dir.

Ordu vilayetinde Karadeniz iklimi yaşanmaktadır. Fakat arkadan geçmekte olan dağ yükseltilerinin azalmasıyla kış aylarında soğuk günlerin sayısı bir iki günle sınırlıdır. Vilayetin iç bölümdeki ilçelerine yükseltinin artmasıyla birlikte soğuk bu alanlarda daha şiddetlidir. Kış aylarında iç kesimlerde bulunan kazalarda 6 ay süresince kar yağışı olur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ