Niğde Belediyesi Personel Alımı

Niğde Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Niğde Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Niğde Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Niğde Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Niğde Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Niğde Hakkında
Niğde, ülkemizin İç Anadolu Bölgesinin güneydoğu bölümünde ve Kapadokya kesminde bulunan merkezi Niğde kenti olan idari birimdir. Ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1.229 metre olan Niğde vilayetinin 2011 senesi ADNKS’e göre nüfus bilgisi 337.553 şeklindedir. Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya şehirlerine sınır olan Niğde, güney bölümde Bolkar Dağları ile İçel vilayetinden, güneydoğu ve doğu tarafından Aladağlar’ın oluşturmuş olduğu doğal hudutlar ile de Adana vilayetinden ayrılır. Çamardı ve Ulukışla kazaları Akdeniz bölgesinde kalmaktadır.

Termal kaynakları, ören yerleri, zengin tarihi dokusu, doğal güzellikleri, dağ ve kış turizm olanakları şehri turizm merkezi yapan ehemmiyetli hususlardır.

Vatandaşların esas geçim kaynağı ziraat ve hayvancılıktır. Elma ağacı sayısında Niğde vilayeti ülke sıralamasında 1. sırada bulunur. Yurt bazında patates imalatının ise % 25’lik kısmı bu il içerisinde imal edilir. Fakat Niğde Merkez Organize Sanayi, Bor Deri Organize Sanayi, halı tesisi ve diğer ufak endüstri kolları Niğde halkı için ehemmiyetli istihdam sahalarıdır. Geleneksel el sanatları itibariyle Niğde ehemmiyetli bir vilayettir. Niğde vilayetinde üretilmiş olan halılar dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmektedir.

Ekonomi
Ekonomik durumu tarıma endekslidir. Etkin nüfûsun %70’i tarımla geçinir. Sanâyileşme son yıllarda gelişmeye başlamıştır.Niğde, Anadolu’nun buğday ambarı sayılan 10 vilayet içinde yer alır. Ülkemizde en fazla elma bu il içerisinde sazlıca beldesinde büyür. Elmadan sonrasında patetesi ünlüdür. Niğde vilayeti beyaz baş lahana imalatında 2. sırada bulunmaktadır. Niğde vilayetinde Bor İlçesi’nde Kaynarca lahanası üretimi gerçekleşmektedir. Lahana tarımı Kaynarca Köyü aralığında ağırlık göstermektedir.

Sebzecilik ehemmiyetli değildir. Lakin meyvecilikte ileri vaziyettedir. Merkez kaza, Bor, Çamardı ve Kemerhisar’da geniş elma bahçeleri yer alır. Misket elması ünlüdür.

Bağcılık da ehemmiyetli yer tutar. İç Anadolu’da üzüm yetiştirmede en önde gelmiş olan vilayetlerdendir. Gübreleme, sulama, çağdaş ziraat araçlarının kullanılması ve ilâçlama hızlı bir şekilde yükselmektedir. Her türlü üründe randıman yıldan yıla yükselmektedir.

Küçükbaş hayvancılığı önemli bir husustur. Büyükbaş hayvan rakamı da artmaktadır.

Niğde vilayetinde orman varlığı yok denecek kadar azdır. Orman ve fundalıklar vilayet arazilerinin %3’ünü oluşturur.

Niğde vilayeti mâden sebebi ile epey zengin sayılır. Öncelikli mâden rezervleri demir, çinko, mermi, civa, volfram, bakır, kükürt, gümüş, altın, antimon, kaolin ve alçıtaşıdır. Yılda tahmin edildiği üzere 100 bin ton alçıtaşı çıkarılmaktadır.

Niğde vilayetinde sanâyi 1980 yılından sonrasında ve özellikle son yıllarda gelişmeye başlamıştır. 1964’te 10 kişiyi aşkın işçi çalıştıran sanâyi işyeri 3 olurken, bugün bu sayı 50’yi aşmıştır.

Öncelikli sanâyi kuruluşları; çimento fabrikası, Bor şeker Tesisi, un fabrikaları, peynir-tereyağ tesisi, Niğde Meyve suyu ve Gıdâ Sanâyii A.ş., beton direk tesisi, biriket-tuğla fabrikaları, Ulukışla Alçıtaşı ışletmesi, otomobil yedek parça (rotbaşı, rotel ve rot çubuğu) îmâl eden tesis ve Birko Halı Tesisi. Ek olarak Niğde ilinde Tekir markalı su tesisi de bulunmaktadır. Aynı marka ismi ile doğal maden suyu imalat fabrikası inşaatı da son hızla devam etmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ