Kütahya Belediyesi Personel Alımı

Kütahya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kütahya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Kütahya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Kütahya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Kütahya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kütahya Hakkında
Kütahya, Türkiye Cumhuriyetinin Ege Kesminde bulunan bir vilayettir. Türkiye İstatistik Kurumu 2010 verilerine nazaran il içerisinde, merkez kazayla birlikte 13 kaza, 59 belediye ve 513 köyden oluşmaktadır.

Kuruluş zamanı kesinlikle tespit edilememekle birlikte, tarihi Milattan Önce 3000 senelerine uzanır. Eski kaynaklara nazaran, antik çağlardaki ismi Kotiaeon, Cotiaeum ve Koti biçiminde geçmektedir. İl topraklarına yerleşen köklü halk Friglerdir. Milattan Önce 1200’lü yıllarda Anadolu’ya gelmiş olan Frigler, Hitit İmparatorluğunun topraklarına girdiler ve bir devlet şeklinde örgütlendiler. Milattan Önce 676 yılında Kimmeler, Frigya Kralı III. Midas’ı bozguna uğratarak Kütahya ve çevresine hakim oldular.Alyattes’in Lidya Kralı olduğu periyotta Kimmer hakimiyeti yerini Lidya yönetimi aldı. Milattan Önce 546 yılında Persler Lidya Ordusunun yenilgiye uğratarak Anadolu’yu istila etti. Milattan Önce 334 yılında Biga Çayı civarlarında Persleri yenilgiye uğratan İskender civarda üstünlük kurdu. Büyük İskender’in Milattan Önce 323 yılında ölümü ile Kütahya ve yöresi komutanlarından Antigonos’a adım attı. Milattan Önce 133 yılında Roma idaresine girdi. Piskoposluk merkezi durumuna getirildi.

1071 yılında Malazgirt Savaşı’nda Alp Arslan’a yenilen Bizans İmparatoru Romanus Diogenes esirlik dönüşü Kütahya vilayetine getirildi ve gözleri kör edildi. 1078 yılında Anadolu Selçuklu Devletini kuran Kutalmışoğlu Süleyman Şah Kütahya vilayetini de ele geçirdi. 1097 yılında Haçlıların saldırısına maruz kaldı. II. Kılıç Arslan kaybedilmiş olan topraklarla beraber Kütahya vilayetini geri aldı. 1277 yılında II. Gıyaseddin Keyhüsrev Kütahya yöresini Germiyanoğlu Süleyman Şah kızı Devlet Hatun’u Osmanlı Sultanı I. Murat’ın erkek çocuğu Yıldırım Bayezid’a verdi. (1381 yılında olmuştur) Germiyanoğulları Beyliğinin toprakları Devlet Hatun’un çeyizi olarak Osmanlılara verildi. (Kütahya ve etrafı ile birlikte) 1402 Ankara Harbinde, Bayezid’i ağır bir yenilgiye uğratan Timur, Kütahya vilayetini alarak II. Yakup Bey’e iade etti. Kütahya sonrasında Osmanlılara geçti ve Sancak Merkezi haline geldi.

Coğrafya
Görülmekte olan iklim Karasal iklim olmakla beraber kış ayları soğuk ,yaz ayları sıcak geçer. Bitki örtüsü zengindir. %52 si ormanlarla serili durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ