Kilis Belediyesi Personel Alımı

Kilis Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kilis Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Kilis Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Kilis Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Kilis Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kilis Hakkında
Kilis, Akdeniz Bölgesinde yer alan bulunan bir sınır ili konumunda bulunmaktadır.

İllin doğu, batı ve kuzey bölgesinde Gaziantep, güney bölgesinde ise Suriye bulunmaktadır. Gaziantep vilayetine 58 kilometre mesafede olan Kilis, Suriye hududuna ise 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kilis’ten geçmekte olan yol Türkiye hudutlarının ötesinde Azez’den geçtikten sonrasında Suriye’nin Halep kentine ulaşır. İl merkezi doğu tarafından batı kısmına doğru uzanmakta olan Resul Osman dağı eteklerinde kurulu olup güneye doğru inildikçe düz arazilere inen çok engebeli bulunmayan bir bölgede bulunmaktadır. Vilayetin kuzey bölgesinde bulunan ve doğu tarafından batı kısmına uzanmakta olan dağlar içinde kuru dereler ve birkaç küçük akarsu yer almaktadır. Çoğunlukla kıraç arazilerin bulunmuş olduğu bu dağların etekleri ve üst bölümlerinde tarıma elverişli araziler yer almaktadır.

Vilayetin güneydoğu ve hudut şeridi boylarında bilhassa bağcılık ve zeytincilik çok gelişmiş ve tarıma elverişli araziler yer almaktadır. Kırsal tarafında hayatını sürdüren insanlar geçimini tarıma bağlı olarak temin etmektedir.İl hudutları 38 derece 27′ ve 38 derece 01′ boylamları ile 36 derece 38′ ve 37 derece 32′ içinde yer alan yüzölçümü 1.428 kilometrekare şeklindedir.
İldeki öncelikli çaylar; Afrin Çayı, Sunnep Çayı, Sabun Suyu Çayı ve Balık Suyu Çayları olup bu çayların geçmiş olduğu arazilerde sulu tarım gerçekleştirilebilmektedir. %12,2 si orman ve fundalık arazi %69,3 ü tarım alanı %7,7 si çayır ve mera arazisi %10,6 sı ziraat dışı araziden meydana gelmektedir.

Kilis 10 Haziran 1995 senesinde Yalova ve Karabük’le birlikte il yapılmıştır. Plaka 79, merkez nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 80.542, ortalama deniz seviyesi yüksekliği ise 643’tür. İlçeleri Elbeyli, Polateli ve Musabeyli olmak suretiyle üç tanedir. Ek olarak merkeze bağlı olan Yavuzlu isminde bir kasabası yer almaktadır. 2010 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre vilayetimizde merkez kazayla birlikte 4 kaza, 1 kasaba ve 136 köy yer alır.

Kilis vilayetinin, Gaziantep ve Halep ile benzerliği çok fazladır. Ev yapıları, yemek kültürleri ve benzeri özellikleri birbirlerine çok benzemektedir.

Nüfus
Kilis doğal olarak az nüfuslanmış illerimizden bir tanesidir. Üstelik son dönemlerde nüfus kaybetmektedir. Bu durumun en büyük sebebi bilhassa İstanbul iline olan göçlerdir. 2010 senesi Genel Nüfus Sayımı’na nazaran senelik nüfus artış miktarı binde eksi 12.65’dir. 123.135 olan toplam nüfusunun yüzde 65.36’sı şehir ve kaza merkelerinde , yüzde 34,64’ü köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. Şehirsel nüfusun yaklaşık yüzde 50’si merkez kaza Kilis’te toplanmıştır. İlçeleri az nüfuslanmış birer küçük belde görüntüsündedir. Kilis kentinin nüfus hareketliliği Suriye ile oluşturulan sınır ticaretiyle yakından alakalıdır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ