Kayseri Belediyesi Personel Alımı

Kayseri Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kayseri Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Kayseri Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Kayseri Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Kayseri Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kayseri Hakkında
Kayseri, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip 15. kentidir. 2013 itibarı ile 1.295.355 nüfusludur. Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar olmak suretiyle 16 kazadan meydana gelmektedir. Ankara ve Konya ilinden sonra İç Anadolu’nun 3. büyük şehri ve endüstri merkezi konumundadır. Dünya’nın köklü kentlerinden önde gelen Kayseri, klasik dönemlerde Kapadokya ismi verilmiş olan bölgededir. Kızılırmak’ın güney bölgesinde yer alan bu bölge, Tuz Gölü’nden Fırat nehrine kadar uzanmaktadır. Tarihi İpek Yolu buradan geçmektedir.

Kayseri, 1988 senesinde çıkarılmış olan 3508 sayılı yasa ile büyükşehir ünvanı kazanmıştır. Başlarda iki ilçe (Kocasinan ve Melikgazi) Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarına dahil edildi. 2004 senesinde çıkarılmış olan 5216 sayılı yasa ile büyükşehir belediyesinin hudutları valilik binası merkez kabul edilerek yarıçapı 20 kilometre olan dairenin sınırlarına genişletildi. Bu hudutlar içinde kalmış olan 5 ilçe, büyükşehir ilçe belediyeleri hâline geldi. 2012 senesinde çıkarılmış olan 6360 sayılı yasa ile 2014 ülkemiz yerel seçimlerinin hemen peşinden büyükşehir belediyesinin hudutları vilayet mülki sınırları oldu.Ekonomi
Endüstri siteleri ve büyük organize sanayi bölgeleri endüstri pazarının altyapısı olarak değerlendirilebilir. Kayseri vilayetinde KSS içerisinde 3500’e yakın işyeri yapılmıştır. İlde 8 KSS etkinliklerini sürdürmektedir. Kayseri ilinde 6 organize sanayi bölgesi yer almaktadır. 1. Organize Sanayi Bölgesi dışında yer alan Mimarsinan Organize Sanayi ve İncesu Organize Sanayi bölgeleri 2005 senesinde etkinliğe geçmiştir. Sanayi altyapısı altında Kayseri Serbest Bölgesi de ehemmiyetli bir yere sahiptir. Kayseri Serbest Bölgesi, ülkemizin en büyük serbest bölgesi sahasına haizdir. Kayseri Serbest Bölgesinde bulunan 2007 senesi verilerine nazaran yaklaşık 43 firma etkinliklerini sürdürmektedir. Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesin’de 2006 senesi açısından 711 endüstri fabrikası yer almaktadır. Bu rakam 2013 senesinde 816’ya gelmiştir. Ek olarak 2015 senesi haziran ayı itibari ile Kayseri vilayetine bağlı olan kalkancık semtinde büyük bir endüstri sitesi yapılacaktır.

Tarım; Kayseri ekonomisinde endüstri, ticaret, ulaştırma pazarlarından sonrasında gelmektedir. 671.000 hektar arazi tarımda tercih edilmektedir. Bu miktar vilayet arazilerinin %40’ına mukabil gelmektedir. İl sanayisinin %13’ü ziraat dışı, %6’sı çayır-mera, %41’i orman fundalıktır. Ziraat arazisinin %48’i tahıl ekimine ayrılmakta %42’si ise nadasa bırakılmaktadır. Kalanı baklagillere, endüstriyel bitkilere, yağlı tohumlara, yumru bitkilere, sebzelere ve meyveciliğe bölünmüştür.

607.000 hektar sulanabilir arazinin 150.000 hektarı ekonomik olarak sulanabilmektedir. Sulama kapasitesi artarken sulu tarımda randıman 5-6 kat artacağından sulama planları inşaatları devam ettirilmektedir.

Kayseri ilinde küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık Türkiye ortalamasına yakın olup küçükbaş potansiyeli büyükbaş potansiyeline göre daha çok gelişmiş vaziyettedir. Kanatlı hayvan varlığı ülkemiz ortalamasının iki misli civarındadır.
Kayseri ilinde üretilmiş olan hayvansal ürünler kapsamında parasal değer olarak ilk sırayı et, ikinci sırayı süt, 3’üncü sırayı da yumurta almaktadır. Beyaz et 4. ana üründurumundadır. Kayseri vilayetinde tatlı su balıkçılığı da devamlı gelişmektedir.

Coğrafya
Kayseri, İç Anadolu’nun güney bölümü ile Toros Dağları’nın birbirine yaklaştığı bir bölgede Orta Kızılırmak kısmında bulunur. 37 derece 45 dakika ile 38 derece 18 dakika kuzey enlemleri ve 34 aşama 56 dakika ile 36 derece 58 dakika doğu boylamları arasındadır. Doğu ve kuzeydoğusu Sivas, kuzey tarafı Yozgat, batı tarafı Nevşehir, güneybatısı Niğde, güney tarafı ise Adana ve Kahramanmaraş vilayetleri ile çevrelenmiştir. 1929 senesinde gerçekleşen Haydarpaşa – Kars demiryolu idari hudutlarından geçmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ