Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Muğla Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Muğla Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Muğla Hakkında
Muğla, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip 24. kentidir. 2013 haysiyetiyle 866.665 nüfusludur. Ege Bölgesinde bulunan, arazilerinin ufak bir bölümü Akdeniz Bölgesi içerisine giren, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile tanınmış bir yerleşim noktasıdır. İlde 13 kaza bulunur.

Ekonomi
Vilayetin Yatağan kazasında Yatağan Termik Santralı, Yeniköy’de Yeniköy Termik Santralı, Kemerköy’de Kemerköy Termik Santralı bulunur.

Vilayetin maden yatakları zengindir. Bu piyasada Yatağan linyit rezervleri ve Fethiye krom yatakları ilk kalemde sayılabilir. Muğla ek olarak ehemmiyetli bir mermercilik merkezi konumundadır. Bu enerji ve madencilik imalat tesisleri yanı sıra sanayiye yönelik büyük girişimler mevcut değildir. Iktisat bilhassa turizm ve tarıma bağlıdır. Ek olarak Dalaman kazasında Kağıt Tesisi (eski ismi SEKA, yeni ismi MOPAK) yer almaktadır.Muğla vilayeti tarımsal mahsullerinin çeşitliliği ile dikkati çeker. Ülkemizde arıcılığın en dikkat çekici merkezlerinden bir tanesidir. Civarda hem arı hem de çam balı yer almaktadır. Marmaris kazası çam balı ile meşhurdur. Ortaca, Fethiye ve Dalaman kazalarında geniş bir halde turunçgiller tarımı (portakal, limon, mandalina, greyfurt) gerçekleşmektedir. Bilhassa Marmaris-Köyceğiz hattına mahsus bir diğer ürün günlük ağacından sağlanan ve parfümeride ile eczacılıkta kullanılmış olan sığla yağıdır. Zeytincilikte vilayet bazında gelişme göstermiştir.

Turizm
Dalaman, Fethiye, Marmaris, Datça ve Bodrum gibi tatil yerleri ile dünya tarafından bilinen Muğla, 2007 senesi Ocak-Eylül evresinde, 2006’nın aynı dönemine nazaran turist sayısını %9 artarak 2.285.258 kişi ağırlamıştır.

Ek olarak Dalaman’da askeri ve sivil havalimanı yer almaktadır. Bu havaalanın senelik 10 milyon kapasitesine sahip dış hatlar terminalinin yer alması yurtdışından ulaşım için de ehemmiyetli bir imkân sağlar.

Coğrafya
Muğla, Akdeniz iklimi tesirinde yer almaktadır. Muğla ilinin içinde bulunmuş olduğu Menteşe Yöresi’nde dağlar denize paralel uzanır. 800 metre yüksekliğe kadar olan yerlerde ‘Asıl Akdeniz İklimi’ ve daha yüksek sahalarda ‘Akdeniz Dağ İklimi’ hissedilir. Maksimum-minimum sıcaklık değerleri, nemlilik, yağmur miktarı ve hakim rüzgar yönleri yerel coğrafi koşullara nazaran farklılaşmaktadır. Metrekareye 1000 milimetreden çok yağmur alan Muğla, orman oranı dolayısıyla ülkemizin en varlıklı olan yörelerinden tekidir. Ne var ki yağmurların bir çoğu kış mevsiminde düşer ve yaz kuraklığı belirgindir. Dağların denize paralel uzanmasının ve yükseltinin bu civarda Ege’nin genelinin aksine daha çok olmasının diğer bir neticesi olarak ulaşım doğu-batı istikametinde zor hale gelir ve nüfus seyrekleşir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ