Mardin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Mardin Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Mardin Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Mardin Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Mardin Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Mardin Hakkında
Mardin, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip 26. ili durumundadır. 2013 haysiyetiyle 779.738 nüfusludur. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde bulunur. Suriye ile hudut komşusudur.

Mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile dönemin durduğu izlenimini sağlayan güneydoğunun şiirsel şehirlerinden bir tanesidir. Mardin değişik dini inanışlar paralelinde, sanat içerikli yönden de tarihi kıymeti olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini yapıtlar bulundurmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergâhında olup, il içerisinde beş han ve bir kervansaray bulunmaktadır.

Mardin ismi ile ilgili ayrı rivayetler yer alır. Kelimenin Farsça, Yunanca, Arapça ya da Süryanice olmuş olduğu dile getirilmektedir.

Ekonomi
Geleneksel ekonomi yapısı ziraat, çiftçilik, hayvancılık ve ticaret faaliyetlerine bağlı durumdadır. 2001 senesine göre vilayetteki iktisadi icraatların %66,8’i tarım, çiftçilik ve hayvancılık sektörlerinde inşa edilmiştir. Suriye sınırında bulunan doğal tarıma elverişli topraklar mayınlı olması sebebiyle Mardin ekonomisine katkı sağlamamaktadır. Tarımdan sonra gelen en dikkat çekici alanı devlet hizmetleri sağlamaktadır. 2001 senesine nazaran il içerisinde kişi başına düşen gayri safi yurtiçi hasıla 983 Amerikan dolarıdır.İlde “Mardin Serbest Bölgesi” ve “Mardin Organize Sanayi Bölgesi” adlarında imalat ve endüstri bölgeleri yer almaktadır. Bölgenin en dikkat çekici projesi olan Güneydoğu Anadolu Projesi’nin tamamlanamaması sebebiyle ziraat mamullerine dayalı endüstri yol katetmemiştir. Sanayinin toplam gelir içerisindeki payı %5,5 şeklindedir.
İlde kültür turizmi, inanç turizmi imkânları olmasına rağmen Mardin ekonomisinde ehemmiyetli bir yere sahip değildir.

Coğrafya
Mardin vilayeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde bulunur. Suriye ile komşu komşusudur. Güney bölgesinde Suriye, batı bölgesinde Şanlıurfa vilayeti, kuzey bölgesinde Diyarbakır ve Batman vilayetleri, kuzeydoğu tarafında Siirt vilayeti ve doğu bölgesinde Şırnak vilayeti kalır.

İl bazında karasal iklim özellikleri yaşanmaktadır. Kışları soğuk olmaktadır. Yaz mevsiminde güney tarafından gelmiş olan çöl iklimi etkisi çerçevesinde olmuş olduğu için kuraktır. İlde ölçülen en yüksek sıcaklık 42,5 (31 Temmuz 2000) il içerisinde ek olarak ülkemiz sıcaklık rekoru kırılmıştır. (48,8 Mardin,Kızıltepe) il içerisinde ölçülen en düşük sıcaklık -14,0 (22 şubat 1985) ek olarak bölge ilkbahar yaz benzeri çöllerden gelmiş olan toz taşınımı etkisi altına girer. Derik, Nusaybin ve Savur kazalarında Akdeniz iklimi özellikleri de görülür. Yaklaşık en fazla sıcaklık 35.3° derece ile Temmuz ayı itibari ile, yaklaşık en az sıcaklık 0.7° derece ile Ocak ayında görülmüştür.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ