Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Manisa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Manisa Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Manisa Hakkında
Manisa, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip on dördüncü kenti. 2014 haysiyetiyle 1.363.995 nüfusludur. Ege Bölgesinde bulunan il içerisinde 17 kaza yer alır. Nüfus açısından İzmir vilayetinden sonrasında bölgede bulunan 2. büyük ili konumundadır. “Şehzadeler Kenti” şeklinde de tanınır. Şifalı Mesir Macunu ve Sultaniye Üzümü ile bilinir. Antik çağda “Magnesia”, Roma İmparatorluğu zamanında tam adıyla “Magnesia ad Sipylum” şeklinde anılmıştır.

İzmir vilayetine yakınlığının da sağlamış olduğu avantajlarla hızlı bir şekilde gelişme gösteren bir merkez konumundadır. Ülkemizin en gelişmiş ve en büyük organize sanayi bölgelerinden birisine sahiptir. Manisa vilayeti üzümü, kavunu, mesir macunu ile meşhurdur. Vestel grubu, Indesit, Bosch, Schneider, ECA, Eczacıbaşı, Ülker gibi birçok marka ve kuruluş, imalat üssü olarak Manisa’yı kullanmaktadır. Bölgenin İzmir vilayetinden sonrasında ikinci büyük sanayi ve ticaret merkezi konumundadır. Şehir merkezi olarak ülkemizin en aşırı göç alan kentlerinden biri olmuştur. 6 Aralık 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanan 6360 Numaralı yasa ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne çevrilmiştir.

Gediz Ovasının verimli arazilerinin de tesiriyle tarımsal imalat listesinde ilk üç ilden bir tanesidir. Yüzyıllardan bu yana dokumacılık, gıda, dericilik ve ziraat hususunda çalışan Manisa’da son zamanlarda endüstri ehemmiyetli bir gelir kaynağı olmuştur.

Koruma altına getirilmiş bir ulusal parka sahip olan Sipil dağı eteklerinde bir yayla evinde konaklamak hangimize çekici gelmezki. Sipil dağı trekking, dağcılık ve yamaç paraşütü için daha uygun bilhassa dağcılık sporu açısından zirveye varılıp inilebilen ender alanlardan bir tanesidir. Manisa geçmişinden taşımış olduğu izler ve doğal güzellikleriyle turizm kulvarında da isminden söz ettirmektedir. Şifalı sular itibariyle varlıklı bir alanda yer alan Manisa’daki jeotermal su kaynakları yüzyıllardır bilinmektedir ve yerli yabancı turistlerin alaka odağıdır. Salihli’de yer alan Kurşunlu ve Sard kaplıcaları Manisa’nın sağlık turizmine ehemmiyetli bir katkıda bulunmaktadır. Yörenin en ünlü ürünü ise hiç şüphesiz üzümdür. Her tanesi ayrı bolluk ayrı lezzettir. Türkiye’nin en bereketli topraklarından Gediz Ovası Manisa’da zengin bir bitkisel imalat çeşitliliği olmasını sağlamaktadır. Tanınmış Akhisar zeytinleri, kaliteli pamuk imalatı, tütünü ve kirazıyla Manisa tarımsal imalat listesinde ilk üç ilden bir tanesidir. Son senelerde yükselen organik tarım imalatı, baraj ve gölleriyle Manisa, eko turizm konumunda da ehemmiyetli potansiyele haizdir.Manisa’nın bir öteki ehemmiyetli özelliği ise semer yapımı, bakırcılık ve demircilik gibi geleneksel el sanatlarının sürdüğü bir şehir olmasıdır.

Financial Times tarafınca dünyanın en uygun yatırım şehri seçilmiştir. Manisa 2011 senesinde gerçekleştirmiş olduğu 7.116.049.087 Türk Lirası([20]) ihracatla Ülkemizde Gaziantep vilayetinden sonrasında en fazla ihracat gerçekleştiren 7. kent özelliğindedir.

Coğrafya
İl dağlarla çevrelenmiştir; batı tarafında Yunt Dağı ve Yamanlar Dağı, güney bölümde Bozdağlar, kuzey ve doğu tarafından ise Simav Dağlarıyla. Ek olarak Spil Dağı Millî Parkı bu vilayet hudutları içinde yer alır. Kula kazası çevresi ise eski bir yanardağ bölgesi durumundadır ve sahada peri bacalarına denk gelinir. 

İlinin öncelikli akarsuları kollarıyla beraber Gediz Nehri ve Bakırçaydır. Ege bölgesinin ehemmiyetli doğal iki gölünden önde gelen Marmara Gölü, bu ildedir. Demirköprü Barajı ise bir tek vilayetteki değil, bütün Bölgede bulunan ehemmiyetli barajlardandır.

Ege bölgesinin batı tarafında yaygın bir alanı kaplayan Manisa vilayetinde, batı kesimlerinde ve Gediz Nehri havzası süresince karasal nitelikli Ege-Akdeniz iklimi egemen olmakla, bilhassa doğu ve dağlarla kaplı yerlerinde İç Anadolu’nun karasal ikliminin tesirleri de görülür. Vilayetin batısından doğusuna uzandıkça, toprak, iklim ve topografya gibi çevre şartları aşamalı olarak değişmeye başlar. Bu farklılaşmaya bağlı olarak, bitki örtüsü de değişmiş olur. Bitki örtüsü batı tarafından doğu yönüne doğru sırası ile, ova bitkileri, makiler, ormanlar ve alpin bitkilerinden doğar. Fakat bunların aşamaları birbirlerini tertipli bir tarzda izlemez. Dağlarda hakim bitki örtüsü ormanlar ve maki bitkileridir.

İl’de yaklaşık sıcaklık 16.8 derece şeklindedir. En sıcak aylar, yaklaşık sıcaklığın 30 derecenin üstüne çıkmış olduğu Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Senelik sıcaklık ortalaması kış ayında (Ocak Ayı) 6 derecenin altına düşmez. Senede yaklaşık 25 gün don(lu) geçer. Senede yaklaşık 107.5 gün hararet 30 derecenin üzerinde yer almaktadır. Yaklaşık olarak senenin 91 günü yağmurlu geçmektedir. Senelik yaklaşık yağmur miktarı metrekareye 750.3 kilodur. En fazla yağmur Aralık, Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ