Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Konya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Konya Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Konya Hakkında
Konya, ülkemizin yüz ölçümü dolayısıyla en büyük vilayeti ve en fazla nüfusa sahip 7. kentidir. 31 kazadan oluşmuş olan Konya vilayetinde Türkiye İstatistik Kurumu 2013 verilerine nazaran 2.079.225 kişi hayatlarını devam ettirmektedir. Trafik plaka numarası 42 şeklindedir. 1875 senesinde kuruluşu gerçekleşen Konya Belediyesi, 1987 senesinde çıkarılmış olan 3399 sayılı kanun gereğince “büyükşehir” pozisyonuna kavuşmuş olup 1989 senesinden bu yana belediye hizmetleri bu statüye göre devam ettirilmektedir. 2014 senesinde 6360 sayılı yasa ile büyükşehir belediyesinin hudutları vilayet mülki hudutları oldu.

Ekonomik yönden ülkemizin gelişmiş şehirlerinden önde gelen Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de rol oynar. Dünyanın köklü yerleşimlerinden kabul edilen Çatalhöyük, 2012 senesinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kazandırılmıştır. Kent Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini gerçekleştirmiştir. Ülkemizin en dikkat çekici endüstri şehirlerindendir. Anadolu Kaplanları’ndandır. Kentin futbol ekibi Torku Konyaspor’dur. Yöresel yiyecekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı dır. Konya vilayetinin sembolleri içinde Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal bulunmaktadır.Ekonomi
Konya sanayisi son zamanlarda birçok pazarda imalat oluşturarak, tarihsel olarak kullanılmış olan tahıl ambarı kimliğinin yanına endüstri kenti kimliğini de katmıştır.

Konya vilayetinin bir özelliği de; sanayisinin belli tür ürünlere dayalı olmayıp epey yaygın bir sektörel sahada imalat yapmasıdır. Diğer bir ifade ile makine endüstrisinden kimyaya, tekstilden otomotiv yedek parçaya, elektrik-elektronikten gıdaya, ambalajdan kağıt sektörüne kadar oldukça değişik imalat piyasalarında etkinliklerini sürdürmektedir. Konya, 130 ülkeye ihraç etmektedir. 2013 rakamlarına nazaran Konya 1.3 Milyar dolar ihracat gerçekleştirerek Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne girmiştir.

Konya ilinin ülkemizin ticari çalışmaları için tesiri büyük durumdadır. Konya iç bölgelerdeki vilayetler kapsamında ehemmiyetli bir hinterlant özelliğine haizdir. Tarımsal imalat, endüstri etkinliklerinin gelişmesi, nüfus potansiyeli ticaret çalışmaları için burayı ehemmiyetli bir pazar durumuna getirmiştir. Ülkemizin orta noktasında sayıldığından ülkemizin tüm vilayetleri ile kolay bir şekilde ticaret oluşturabilmektedir. Ek olarak ülkemiz ekonomisinede büyük katkıda bulunur.

Coğrafya
39.000 kilometrekarelik yüzölçümü büyüklüğü ile ülkemizin en geniş vilayeti olan ve Orta Anadolu yaylası üstünde Ankara, Aksaray, Niğde, Mersin, Karaman, Antalya, Isparta, Afyon ve Eskişehir vilayetleri ile hudut olan Konya, 36° 22′ ve 39° 08′ kuzey paralelleri ile 31° 14′ ve 34° 05′ doğu meridyenleri içinde kalır. Öncelikli büyük kazaları Ereğli, Beyşehir, Akşehir’dir. Toplam 31 kazası yer alır. Konya büyükşehir nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2011 sonu sebebi ile 1.085.000 olup ülkemiz bazında 7. sırada yer almaktadır. İl bazında ise 2.100.000 kişi nüfusuyla Konya vilayeti ülkemizin en fazla nüfusa sahip 6. ili konumunda bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ