Kastamonu Belediyesi Personel Alımı

Kastamonu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kastamonu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Kastamonu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Kastamonu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Kastamonu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kastamonu Hakkında
Kastamonu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz kesminde bulunan ve Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın ile hududu bulunan Karadeniz kısıyındaki bir vilayettir, merkez dahil toplam 20 kazası bulunmaktadır.

Bilinen geçmişi, Hitit İmparatorluğu ile başlar. Hititler sonrasında Frigya ve Lidya Krallıklarının hakim olmuş olduğu bu topraklar Milattan Önce 4.yüzyılda Perslerin eline geçmiştir. Milattan Önce. 4.yüzyılda Büyük İskender Anadolu dahil Kastamonu topraklarını da Makedonya’ya eklemiştir.İskender’den sonrasında yöreyi eline geçiren Pontus Krallığı Milattan Önce 1.yüzyılda Romalılar tarafınca ortadan kaldırılmıştır. Uzun seneler Roma İmparatorluğu hudutları içinde kalmış olan Kastamonu Milattan Sonra 395 senesinde İmparatorluğun bölünmesiyle tüm Anadolu gibi Bizans İmparatorluğuna dahil olmuştur.

Coğrafya
Ülkemizin Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Kastamonu İli doğu bölgesinde Sinop, batı bölgesinde Bartın ve Karabük, güney bölgesinde Çankırı ve güney-doğu bölgesinde Çorum İl’ i ile sınır oluşturmaktadır. Kuzey bölgesinde ise Karadeniz ile çevrelenmiştir. 13.108 kilometrekare saha üstünde bulunan Kastamonu ülkemiz arazilerinin %1,7’sini oluşturmaktadır. İl merkezinin denize olan yüksekliği 780 metre yüksekliğindedir. Karadeniz’e 170 kilometrelik kumsal kıyısı ile açılır.

İklim
Kastamonu İlinde iklim, topografya ve ana husus farklılıkları sebebiyle muhtelif büyük toprak grupları ortaya çıkmıştır.Bunların dışında toprak örtüsünden yoksun kimi arazi tipleri de yaşanmaktadır. Kastamonu İli toprak varlığının büyük bir bölümü organik maddece zengin orman toprağı içermektedir. İklim ve fizyoğrafik yapının müsaade etmiş olduğu kadar üzerinde her çeşit kuru tarım ve sulanabilen yerlerde da sulu ziraat kültürü gerçekleşmesi uygun durumdadır. Bu yüzden ziraat yapılma imkanı bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ