Kars Belediyesi Personel Alımı

Kars Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kars Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Kars Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Kars Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Kars Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kars Hakkında
Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu tarafında bulunan vilayettir. İdari merkezi aynı adlı Kars kentidir. Kars vilayetinin 7 kazası, 10 belediyesi ve 384 köyü yer alır. Yüz ölçümü 9.442 kilometrekaredir.

Ekonomi
Kars vilayeti ekonomik durumu büyük bir oranda tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Kars vilayeti arazisinin %34,7’si ziraat arazisidir. İl bazında öncelikli hububat (buğday, arpa) imalatı olmak suretiyle yem bitkileri ve endüstri bitkileri yetiştiriciliği yapılmaktadır. En fazla üretilmiş olan ürün buğdaydır. Senelik imalat 234.631 tonun üzerinde bulunmaktadır. Bunu 170.984 tonla arpa ve 74.400 tonla şeker pancarı takip etmektedir. İl bazında en fazla üretilmiş olan mamullerden olan tahıllardır. Bunda vilayetin iklim yapısı, yer şekilleri ve coğrafi konumunun büyük etkisi vardır. Bu mamullerin yanı sıra öncelikli Digor ve Kağızman kazaları olmak suretiyle meyve ve sebze imalatı da gerçekleşmektedir. Meyve imalatında başı kayısı, elma ve ceviz çekmektedir. İl bazında en fazla yetişen sebzeler ise sırası ile beyaz lahana, soğan ve taze fasulyedir.

Kars vilayeti kırsalındaki en temel ekonomik pazar hayvancılıktır. Çayır ve mera arazileri %39,2 ile tarımsal araziden daha geniştir. Bu oranın büyük oluşu il içerisinde bilhassa küçük ve büyükbaş hayvancılığının gelişimine büyük katkıda bulunmaktadır. 2005 senesi itibarı ile vilayet bazında 350.969 koyun, 332.071 sığır, 28.751 keçi, 19.107 tek tırnaklılar ve 202 manda yer almaktadır. Bunun yanı sıra bilhassa arıcılık başı çekmekte olup kümes hayvancılığı ve bu hayvanların sayısı ve üretmiş oldukları bal ve yumurta sayılarıda vilayet halkının geçimine katkıda bulunmaktadır. Kaşar ve bal dışında üretilmiş olan hayvansal ürünler pazarlanmamaktadır. Bu mamuller yalnız aile gereksinimlerini karşılamaktadır.Kars ilinde bulunan plansman azlığı nedeniyle bu vilayet 1968 yılında Birinci Derecede Kalkınmada Öncelikli Yöre olarak ilan edilerek bundan sonra gelen on sene içersinde endüstri fabrikalarının açılması gerçekleşmiştir. Günümüzde vilayet bazında alt kısmı büyük sanayi fabrikası bulunmaktadır.

Bu fabrikalar şunlardır:
Kağızman Kristal Tuz Rafinerisi
Kars Şeker Fabrikası Anonim Şirketi.
Kars Yem Fabrikası Anonim Şirketi.
Kars Et Kombinası
Kars Çimento Sanayi Ticaret Anonim Şirketi.
Üçyıldız Değirmen Taşı Fabrikası şeklindedir.

Bunun yanı sıra Kars Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Küçük Sanayi Sitesi’nde irili-ufaklı işletmeler yer alır. Sağlanan sütten imal edilen süt mamullerinden en ehemmiyetlisi olan kaşar Zavod ismi verilmiş olan mandıralarda işlenir. Kars Kaşarı ismi verilmiş olan bu ürün İzmir Enternasyonal Fuarı’nda 1937 senesinden 1950’ye kadar gravyer ve beyaz peynir ile birlikte Türkiye Birincilik Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Coğrafya
Kars vilayeti, Doğu Anadolu Bölgesi’nin, Erzurum – Kars Bölümü’nde bulunur. Kuzey bölgesinde; Ardahan, doğu bölgesinde; Ermenistan’la, güney bölgesinde; Iğdır ve Ağrıyla, batı bölgesinde ise Erzurum’la çevrelenmiştir. Ortalama deniz seviyesi yüksekliği yaklaşık 2000 metreyi bulan Kars vilayeti arazilerinin büyük kısmı yaylalardan doğar. Akarsu vadileriyle dönem dönem parçalanan il içerisinde yaylalar dalgalı düzlüklerden doğar. Kars’da karasal iklim egemendir. Kış ayları kurak, yaz ayları ise yağmurlu geçmekte olan il içerisinde kış aylarında sıcaklıklar -39 dereceye kadar düşer. Karla kaplı gün sayısı 120’den yüksektir. Bu vilayetteki iklim tipi diğer doğu şehirlerine nazaran değişiklikler göstermektedir. Misal olarak en çok yağışın yaz aylarında yağdığı gösterilebilir. Kars vilayeti dahilinde yaz mevsiminde ilçeden ilçeye sıcaklık farklılıkları gözlemlenmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ