Karaman Belediyesi Personel Alımı

Karaman Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karaman Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Karaman Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Karaman Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Karaman Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karaman Hakkında
Karaman, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan vilayetin ismidir. 1989 senesinde Orta Anadolunun gelişmesi amacıyla alınmış olan kararla Konya’dan ilişkisi kesilerek il yapılmıştır. Karaman vilayetinin Merkez İlçe, Ayrancı, Kazımkarabekir İlçelerinde akdeniz iklimine birbirine benzer karasal iklim, Ermenek, Başyayla, Sarıveliler İlçelerinde Akdeniz iklimi hakimdir. Bundan dolayı Karaman ilinde yetiştirilmiş olan bitki türleri çeşitlilik göstermektedir. Batı ve kuzey bölgesinde Konya, güney bölgesinde Mersin, güneybatı bölgesinde Antalya vilayetleri ile çevrelenmiştir.Karaman, Anadolu Bölgesinde Türkçe’nin Karamanoğlu Mehmet Bey tarafınca resmi dil ilan edilmiş olduğu yerdir.

Tarihçe
Karamanoğulları Beyliğinin bir zaman başkentliğini yapmıştır.

Tanınmış denizci Piri Reis 1465-1470 seneleri içinde Karaman vilayetinde dünyaya gelmiştir. Yunus Emre, Şeyh Edebalı, Kazım Karabekir, Kemal Reis, Mevlana, Şair Ayni gibi bir çok Türk büyüğünü yetiştirmiş bir şehirdir. Ek olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün dedeleri, anne tarafınca Sofuzade Feyzullah ve baba tarafınca büyükbabası Kızıl Hafız Ahmet Efendi’nin Karamanlı oldukları Yrd. Doç. Dr. Ali GÜLER tarafınca “Hemşehrimiz Mustafa Kemal Atatürk” isimli tezle ispatlanmıştır.

Ülkemizin 58. büyük vilayeti olan Karaman, koyunlarıyla ünlüdür. Karaman, tarih itibariyle önem taşıyan vilayetlerden biri olmuştur. Bundan dolayı gezilmesi ihtiyaç duyulan vilayetlerden biri olmuştur.

Ulaşım
Terminal şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Terminale belediye otobüsleri, dolmuş ve hususi taksiler çalışmaktadır. Tren garı şehir merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tren hattı Adana-Konya yönü üzerinde bulunmaktadır. Yeni yapılan Ankara-Konya hızlı tren hattı ile Ankara ilimize bağlanacaktır. Bu hızlı tren hattının yapım faaliyetleri devam etmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ