Karabük Belediyesi Personel Alımı

Karabük Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karabük Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Karabük Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Karabük Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Karabük Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karabük Hakkında
Karabük, ülkemizin kuzey bölgesinde Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan vilayet. 2013 senesi nüfus verilerine nazaran nüfus bilgisi 230.251 şeklindedir.
Karabük, 1937 senesine kadar, Safranbolu’ya bağlı olan Öğlebeli Köyü’nün 13 hanelik bir mahallesiydi. 1935 senesinde açılmış olan Ankara-Zonguldak demiryolunun üstünde bulunuyordu. Demiryolu ile nakliyat imkânının varlığı ve kömür yataklarının yakın olması sebebiyle, burada bir demir çelik tesisi kuruluş işlemlerinin bitmesi kararlaştırıldı. 3 Nisan 1937’de Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle, İsmet İnönü, hâlâ Karabük vilayetinin en dikkat çekici geçim kaynağı olan Karabük Demir Çelik Tesisi’nin köklerini attı.Karabük, 6 Haziran 1995’te, Çankırı ilinin Ovacık ve Eskipazar kazaları ile Zonguldak’ ın Yenice, Safranbolu ve Eflani ilçelerinin birleştirilmesiyle ülkemizin 78. vilayeti oldu. Merkez kazası ile birlikte 6 İlçesi, 2 Kasabası ve 270 Köyü yer almaktadır.

Futbol takımının adı Kardemir Karabükspor’dur. Karabükspor, Spor Toto Süper Lig’de bulunmaktadır.
Günümüzde ülkemizin en büyük demir çelik şirketlerinin kuruluş yerleri Karabük’tedir. Kent de ek olarak yurdun en büyük endüstri kuruluşlarından Kardemir yer almaktadır.

Coğrafya
Karabük’ün topraklarında farklı iklim türlerine denk gelinmektedir. Bu farklılıkların ortaya gelmesinde Vilayetin coğrafi özellikleri ve durumu rol oynamıştır. Karabük, Karadeniz Bölgesi’nde yer almasına rağmen dağların Karadeniz’e paralel uzanmasından ötürü Karadeniz üstünden gelmiş olan nemli ve yağmurlu havanın etkilerinden tam olarak faydalanamaz. Yenice kazasında tam Karadeniz iklimi yaşanırken; İl merkezinde, Eskipazar, Ovacık kazalarında Karadeniz iklimi ile karasal iklim içinde bir aktarım ikliminin özelliklerine denk gelinmektedir. Orman varlığı yönünden ülkemizin % 68 oranı ile en zengin ili konumundadır. Yenice kazasında torpikal alanlarda görülebilek yoğun ve farklı orman örtüsü ve kendi sınıfında üstün dereceli seviyede boya ve çapa ulaşmış ağaç çeşitleri yer alır. Geniş yaprakları olan türlerden kayın 1. meşe 2. ağaç türü olurken; iğne yapraklı ağaçlarda göknar, sarıçam ve karaçam baskın ağaç türleridir. Havası demir çelik fabrikaları sebebiyle kötü durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ