Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kahramanmaraş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında
Kahramanmaraş, eski ve halk arasında bilinen ismiyle Maraş, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip on sekizinci kentidir. 2014 yılı baz alınarak 1.089.038 nüfusludur. Büyük Taarruz’da işgale direnişi sebebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafınca 5 Nisan 1925 senesinde şehre İstiklal Madalyası verildi. 7 Şubat 1973 senesinde Maraş olan ismi, Kahramanmaraş olarak değiştirildi.

Dövme dondurmasıyla ünlüdür. Kahramanmaraş ilinin dövme dondurması yerel firmaların azmi ve katkısıyla ünü bütün dünyaya yayılmış ve birçok dünya şehirlerinde dondurma merkezleri açılmıştır. Japonya’dan Amerika Birleşik Devletlerine, Avustralya’dan Dubai’ye kadar birçok ülkede kentin ve dondurmanın yerel firmalarca tanıtımı gerçekleşmektedir.2012 senesinde çıkarılmış olan 6360 sayılı yasa ile büyükşehir yapılmıştır. Bununla beraber Kahramanmaraş ülkemizin elektrik ihtiyacının %14’ünü sağlamaktadır.

Coğrafya
Kahramanmaraş ilinin merkezi Ahir Dağı’nın eteklerine inşa edilmiştir. Bu nedenle kent merkezi engebeli konumdadır. Kentin merkezi dışında kalmış olan kimi yerler düzlük olsa da geneli engebeli bir yapıya haizdir. Kahramanmaraş iklim yapısında diğer vilayetlerden farklı haldedir. Zira Kahramanmaraş ilinin vilayet haritası onu 3 bölgeye birden sokmaktadır. Bundan dolayı değişken bir iklime haizdir fakat genel anlamda Akdeniz İklimi egemendir. Bulunduğu bölge şehir merkezi o sahada olduğu için Akdenizdir.

Ekonomi
Endüstri sebebi ile bir Anadolu kaplanı olan Maraş, iki resmî ve iki de hususi Organize Sanayi Bölgesine sahiptir. Bilhassa tekstil ve iplik konumunda ülkemiz ve Ortadoğu’da önde gelmiş olan bir merkez durumuna ulaşmıştır. Kentteki 5. Organize Sanayi Bölgesi’nin inşasına karar verilmiş olup faaliyetler devam eder. Tomsuklu mevkiine yapılacak olan yeni Organize Sanayi Bölgesi yaklaşık 25 bin dekar (dönüm) genişliğinde yapılacak ve bu büyüklüğü ile ülkemizin en büyük Endüstri Organize Sanayi Bölgesi olacaktır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ