İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İzmir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

İzmir Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İzmir Hakkında
İzmir, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip üçüncü kenti. Anadolu Yarımadası’nın batı bölgesinde, Ege’nin orta kısmında bulunan ve İzmir Körfezi çevresinde yer alan kent, her sene İzmir Enternasyonal Fuarı’nı düzenleyen ehemmiyetli bir fuar merkezi ve liman şehridir. Yüz ölçümü olarak yurdun 23. büyük ili konumundadır. Batı bölgesinde Ege Denizi ve Ege Adaları, güney bölgesinde Aydın, kuzey bölgesinde Balıkesir, doğu bölgesinde ise Manisa yer alır.

İzmir ilinin batı bölgesinde denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanmaktadır. Antik çağların en tanınmış şehirleri içinde bulunan Efes, Roma’nın imparatorluk döneminde dünyanın en büyük şehirlerinden bir tanesiydi. Bütün İyonya kültürünün zenginliklerini içerisinde bulunduran Efes, yoğun sanatsal aktivitelerle de ismini duyuruyordu.

İzmir, yatlar ve gemilerle dönüştürülmüş uzun ve dar bir körfezin başlangıcında bulunmaktadır. Kumsal süresince palmiye, hurma ağaçları ve yaygın caddeler yer almaktadır. İzmir Limanı, Mersin Limanı’ndan sonrasında ülkemizin en büyük limanıdır. İşlek ve kozmopolit bir kent olan İzmir, ülkeler arası sanat festivalleri ve İzmir Enternasyonal Fuarı ile de ehemmiyetli bir yer tutar.

2014 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına nazaran İzmir ilinin nüfus bilgisi 4.113.072 şeklindedir.Ekonomi
Brookings Institution ve JP Morgan’ın 2014 senesi baz alınarak yapılan ekonomide yükselen şehirler listesinde İzmir 300 kent içinde Macau’nun hemen peşinden 2. sırayı aldı. İzmir 2013’te yılındaki listede 6. sırada bulunmaktaydı. Aynı listede ülkemizden İstanbul 3, Bursa 4 ve Ankara 9. sırada bulunmuştur. Yeniden bu rapora nazaran İzmir ilinde bulunan 2014 senesinde gerçekleşen işsizlik oranı %6.6 şeklindedir.

İklim
İzmir vilayetimize tipik Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurlu geçer. Bir senede ilde hava sıcaklığı sıfırın altında 10 günden fazla yaşanmaz. Yılın yaklaşık 100 gün ise 30 derecenin üstünde yaşanır. Kar yağışı ve don ender görülür. Yıllık yağmur oranı 700–1200 milimetre arasında yer almaktadır. Yaz mevsiminde imbat adı verilmiş olan rüzgâr serinlik getirir. Kara ve denizin gece-gündüz arasında bulunan ısınma ve soğuma farkından ortaya gelmiş olan bu rüzgâr yalnızca bu ile özgüdür. Senelik yaklaşık deniz suyu sıcaklığı 18,5 derece şeklindedir.

Coğrafya
İzmir vilayeti Türkiye Cumhuriyeti’nin en batı bölümünde Ege Denizi’ne kıyısı bulunan bir vilayettir. Kuzey tarafında Balıkesir, doğu tarafından Manisa, güney bölümde Aydın vilayetleri ile sınırdır.

Dikili kazasının tam karşı tarafında Yunanistan ülkesinin Kuzey Ege Adaları coğrafi bölgesi’nin Midilli vilayeti ve hem vilayetin hem coğrafi bölgenin idare merkezi olan Midilli kenti bulunmaktadır. Ek olarak Ege denizinin ve İzmir metropolünün güvenliğini Balıkesir 9. ana jet üzerinden kalkan Türk F-16’lar sağlamaktadır.

İl bitki örtüsü açısından Akdeniz ikliminin tesiri altında kalmaktadır. Akdeniz bitkilerinin birçok türü yer almaktadır. Yüzyıllarca aşırı otlatma, yangın ve tarla açma gibi sebeplerle ormanların ortadan kalktığı mekanlarda, maki bitkileri yer almaktadır. Maki florasına ardıç, pırnal, kermes meşesi, zeytin, çitlembik, sakız, akçakesme, tesbih, katırtırnağı gibi kuraklığa dayanıklı ağaçlar girer. Ormanlar ilde 431786 hektar bir alanı oluşturur. Ormanların kapladığı saha, vilayet arazisinin % 41’i kadardır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ