Iğdır Tuzluca Belediyesi Personel Alımı

Iğdır Tuzluca Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tuzluca Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Iğdır Tuzluca Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Iğdır Tuzluca Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Iğdır Tuzluca Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tuzluca Hakkında
Tuzluca, Iğdır vilayetinin bir kazasıdır. 1992 senesinde Kars’tan ayrılarak vilayet olmasından önce bu kaza Kars iline bağlıydı.

Eski ismi Kulp’tur. Tuzluca, vilayetin batı bölgesinde bulunmaktadır. Yer yüzü yöntemleri bakımında dağlar çoğunlukta bulunmaktadır. Suyunun bol ve leziz olması, her çeşit sebze ve meyvenin yetişebilmesi bölgeye değişik bir ehemmiyet katmaktadır. İlçeye bağlı olan 81 köy yer almaktadır.Ülkemize İran, Azerbaycan ve Ermenistan’a bağlanan karayolu Tuzluca’dan geçer. Tahmin edildiği üzere 1,254 kilometrekarelik bir sahaya haiz ilçe, Iğdır vilayeti arazilerinin (3,539 kilometrekare) yaklaşık % 35,4’ünü oluşturmaktadır. Bilinen ilk adı Kulp olan daha sonradan Tuzluca’ya ismini veren, kaya tuzu madenleridir. Tuz mağaraları 35 dönümlük bir araziyi teşkil etmektedir. Bu maddenin senelerce işlenmesinden sonrasında oluşmuş olan tuz mağaralarında astım hastalarına hizmet sunan şifa merkezi bulunmaktadır.

Nüfus Yapısı
Tuzluca kazasına bağlı olan 81 köy yerleşmesi bulunurken, yine bu köylere bağlı olarak 19 semt yer almaktadır. İlçe, göç veren bir pozisyondadır. Yaz mevsiminde vilayet dışına giden Tuzlucalılar yayla tatili için geri dönerler.

Ekonomi
Ekonomi, tarımdan çok hayvancılık, madencilik ve yaylacılığa göre şekillenmektedir. Tuzluca’da tanınmış kayısısı ile birlikte değişik meyve ve sebzelerin tarımı icra edilir. Tuzluca’nın güney bölgesinde Ağrı vilayeti ile arasında sınır oluşturan dağlarla kaplı kuşak üstünde Aslanlı, Kırahtin, Hıdık, Güllük, Yassıbulak, Kızılziyaret, Guh (Çıngıl), Davul, Mirgemir, Barbaro, Sinek yaylası benzeri birçok plato yer almaktadır. Tüm bu yaylalar yaz ayları süresince yeşil çayırlıkların bulunmuş olduğu geniş otlaklardan meydana gelmektedir. Açık berrak havası ve su kaynaklarının çok olmuş olduğu bu sahalar hayvancılık çalışmaları için çok cazip imkânlar sergilemektedir.

Tuğla Fabrikası ve bölgenin tüm tuz gereksinimini sağlayan Tuz Dağı burada yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ