Iğdır Aralık Belediyesi Personel Alımı

Iğdır Aralık Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Aralık Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Iğdır Aralık Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Iğdır Aralık Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Iğdır Aralık Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aralık Hakkında
Aralık, Iğdır ilimizin bir kazasıdır. İl merkezine mesafesi 45 kilometredir. Iğdır vilayetinin ve bununla beraber ülkemizin en uç noktasını teşkil eder. Aralık, 14 Kasım 1920 senesinde Rus işgalinden kurtarılmış olup, 1 Nisan 1960 gününe kadar Iğdır kazasının “Başköy” ismi ile bucak merkezlerinden bir tanesini oluşturmakta iken, bu tarih içerisinde “kaza” yönetim birimi vaziyetine getirilerek Kars iline bağlı duruma getirilmiştir. 22 köyü yer almaktadır.Aralık kazası, Iğdır vilayetinin ve Türkiye’nin en doğu uç noktasını teşkil eder. Ülkemizin üç ülkeyle sınır ve müşterek hudutlarının bulunmuş olduğu tek yol ayrımı noktası halindedir. İlçenin doğu bölgesinde 49 kilometrelik hududu ile İran bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde 10 kilometrelik hududu ile Azerbaycan’a bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile 56 kilometrelik hududu ile Ermenistan yer almaktadır. Batı bölgesinde Iğdır vilayeti, güney bölgesinde de Büyük ve Küçük Ağrı Dağları ile Doğubeyazıt kazası bulunmaktadır.

Birkaç mezrasının yanı sıra, elektriksiz ve telefonsuz köyün yer almadığı ilçe içerisinde, merkezde yeterli içme suyu bulunmaktadır. İlçe içerisinde, her sene düzenlenen nevruz kutlamaları yanı sıra tiyatro, sinema, fuar, panayır gibi kültürel faaliyetler mevcut değildir.

Nüfus
Yüz ölçümü 611 kilometrekare ve ortalama deniz seviyesi yüksekliği 825 metre şeklindedir. Merkez kaza; Aras, Karşıyaka, Karasu, Köprüler ve Ortaköy olmak suretiyle 5 semtten meydana gelmektedir. Merkez kaza belediyesi dışında belediye teşkilatı olmayan kazanın 22 köyü yer almakta olup, kaza merkezi ve köylerde yaşam genel hatlarıyla topludur. Konutlar, çoğunlukla kerpiç ve toprak damlı yapılardan meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ