Hatay Samandağ Belediyesi Personel Alımı

Hatay Samandağ Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Samandağ Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Samandağ Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Samandağ Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Samandağ Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Samandağ Hakkında
Samandağ, ülkemizin güney bölgesinde bulunan, Hatay İlinin kazalarından biridir. Samandağ; Musa Dağı, Keldağ ve Saman Dağı içinde yer alan, Asi Nehri’nin Akdeniz’e döküldüğü noktada oluşmuş deltada kuruludur. 446 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip ilçe içerisinde bağlı belediye rakamı 12, köy sayısı 31’dir. İlçe merkezi nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre (2010 senesi sayımı) 44.918, bağlı olan kasaba ve köylerle beraber nüfus bilgisi 129.644 şeklindedir.Günümüzde balıkçılık ve yoğun halde tarım yapılan bir kazadır. Nüfusun belli bir kısmı geçimini yutdışında(çoğunlukla Arabistan) çalışan aile üyelerinden gelmiş olan para ile gelir oluşturmaktadır. Akdeniz kıyısında, Çevlik mevkiinden başlayan güneye doğru uzanmakta olan kumsalı epey uzundur. Bu kumsalın uzunluk mesafesi tahminen 14 kilometre uzaklıktadır. Dünyanın en uzun ikinci sahili olma özelliğini taşır. İlçe, Antakya’ya ve Yayladağı’na asfalt yollarla bağlantılıdır. Samandağ kumsalları, nesli tükenmekte olan Chelonia mydas (yeşil kaplumbağa) ve koruma altına alınmış Caretta caretta (iribaş kaplumbağa) türü deniz kaplumbağalarının ehemmiyetli yumurtlama-üreme sahalarından bir tanesidir.

Narenciye, mandalina ve portakal imalatı icra edilir. İlçe içerisinde 30 eczane iki sağlık ocağı 1 devlet hastanesi yer alır. Denize sıfır bulunmasına ve dünyanın en uzun sahillerinden birine sahip olmasına karşın turizm yatırımı hâlâ gerçekleşmemiştir. Ek olarak denizi yaz ayı rüzgarlı olduğu için sörf sporu için ideal bir durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ