Hatay Reyhanlı Belediyesi Personel Alımı

Hatay Reyhanlı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Reyhanlı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Reyhanlı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Reyhanlı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Reyhanlı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Reyhanlı Hakkında
Reyhanlı, Türkiye’nin Hatay vilayetine bağlı olan bir kazasıdır.

Reyhanlı daha evvelki tarihlerde İrtah Dinlenme yeri manasına da gelir. Genel anlamda birkaç Arap aşiretinin yaşamış olduğu yer olarak tanınan İrtah isminde ufak bir belde şeklindeydi. 16. asırdan sonra yoğunlukla Rey bölgesinden göçebe olarak gelmiş olan Türkler (Türkmen aşiretleri) bu kasabaya yerleşmişlerdir. 1855 senesinde Rumeli’den Kafkas ve Kıbrıs muhacirleri getirilerek kasabaya yerleştirilmiştir. Sonrasında Reyhanlı adını alan belde 1918 senesinde Fransızlar tarafınca ele geçirilmiş, bucak statüsü ile yönetilmiştir. 8 Temmuz 1938 senesinde Fransız işgalinden kurtarılıp, Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmış olduğu yıl olan 1939 senesinde ilçe yapılmıştır. Türk Edebiyatının önde gelmiş olan isimlerinden Cemil Meriç Reyhanlı’lıdır. Tanınmış müzisyen Gökhan Güney de Reyhanlı’lıdır. Ek olarak tanınmış kadın oyuncu Hülya Avşar Reyhanlı’da bir süre evli kalmıştır. Yemek kültürü çok zengindir.Devlet Planlama Teşkilatı’ndan yapılan açıklamaya göre ülkemizin en zengin kazasıdır. Yenişehir gölü görülecek doğal güzelliklerdendir. Kardeşlik ve hoşgörünün örnek olduğu gezip görülecek bir kazadır.

Reyhanlı kazası Akdeniz bölgesinde ve Hatay vilayetinin doğu bölgesinde bulunur. Akdeniz İklimi görülür. Doğu bölgesinde ve güney bölgesinde Suriye, batı bölgesinde Hatay merkez kazası ve kuzey bölgesinde Kumlu kazası yer almaktadır. İlçeye bağlı olan 31 köy ve bir merkez belediyesi bulunur. Ek olarak ehemmiyetli bir gelir kapısı olan Cilvegözü Sınır Kapısı da bu ilçede bulunmaktadır.

İlçe içerisinde çoğunlukla tarıma bağlı ekonomi egemendir. Amik Gölü’nün 1972 senesinde kurutulmasının tamamlanması ile pamuk ve buğday tarım içerisindeki ehemmiyetini yükseltmiştir. Ürün çeşidinde pamuk ve hububat en büyük hisseye sahiptir; ilçe içerisinde ek olarak büyük baş hayvancılık, süt inekçiliği, koyun ve keçi besiciliği de gerçekleşmektedir. İlçe içerisinde sanayileşme ziraat ve tarıma bağlı sanayi branşlarında gelişme göstermiştir. Çırçır ve prese fabrikaları ile iplik, un ve hidrofil pamuk fabrikaları kazanın ehemmiyetli sanayi tesisleridir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ahmet kısmet diyor ki:

    iş arıyorum yardımcıolursanız sevinirim.

BİR YORUM YAZ