Hatay Payas Belediyesi Personel Alımı

Hatay Payas Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Payas Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Payas Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Payas Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Payas Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Payas Hakkında
Payas, Hatay vilayetinin kazasıdır. İskenderun Körfezi’nin kıyı bölgesinde, Dörtyol ve İskenderun ilçesinin arasında bulunmaktadır.

Payas bölgesinde yerleşim hemen hemen insanlık tarihi kadar eskidir. Anadolu’yu Suriye ve Ortadoğu’ya bağlamış olan güzergâh üstünde oluşundan dolayı tarihin her aşamasında Payas bölgesi stratejik bakımdan ehemmiyetli bir yaşam bölgesi oldu. Payas’ın eski çağlardaki ismi Baias’tır. Sonraları Bayyas, Bayas ve son olarak da günümüzdeki hali olan Payas ismi verilmiştir.Coğrafya
Payas kazasının yüzölçümü 157 kilometrekaredir. Payas, Hatay vilayet merkezine 87 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe arazilerinin kuzey bölgesinde Dörtyol, doğu bölgesinde Amanos dağları, güney bölgesinde İskenderun ve batı bölgesinde Akdeniz yer alır. İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 5 metre uzunluğundadır. Payas ilçe merkezi Akdeniz kıyı bölgesinde düz bir bölgede kurulmuştur.

Payas kazasında Akdeniz iklimi tespit edilmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak Kış ayları soğuk ve yağmurlu geçmektedir. Temmuz 11 milimetre yağışla senenin en kurak ayıdır. Ocak 117 milimetre yağışla senenin en yüksek yağmur alan ayıdır. Ağustos 28.1°C ile senenin en sıcak ayıdır. Ocak 10.5°C ile senenin en soğuk ayıdır. Sene süresince yaklaşık sıcaklık 17.6°C aralığında seyretmektedir.

Ekonomi
İlçenin ekonomik durumu endüstri, tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlıdır. İskenderun Demir ve Çelik Anonim Şirketi ve Payas Organize Sanayi Bölgesi kazanın 2 büyük endüstri kuruluşudur. İlçenin öncelikli ziraat mamulleri buğday, hububat, domates, patates, soğan, portakal ve limon en çok yetiştirilmiş olan ziraat mamulleridir. Köylerde ve yaylarda besicilik yöntemiyle küçük baş ve büyük baş hayvancılık gerçekleşmektedir. Tavukçuluk yol katetmemiştir. Ek olarak kıyı kesimlerinde balıkçılık’ta icra edilir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. EMİNE SALTALI diyor ki:

    MERHABA BEN EMİNE SALTALI C SINIFI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANIYIM BELEDİYENİZİN FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM.

BİR YORUM YAZ