Hatay Kırıkhan Belediyesi Personel Alımı

Hatay Kırıkhan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kırıkhan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Kırıkhan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Kırıkhan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Kırıkhan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kırıkhan Hakkında
Kırıkhan, Hatay vilayetimizin en güzel kazalarından bir tanesidir.

Kırıkhan’ın batı bölgesinde Nur Dağları, doğu bölgesinde Suriye, güney bölgesinde ise Amik Ovası kalır. İskenderun ve Antakya’dan sonra Hatay vilayetinin en gelişmiş kazasıdır. İlçe geçimini %50’si ziraat, %28’i endüstri, geri kalanları ise diğer meslek alanlarıyla sağlamaktadır. Son 15-20 sene kapsamında Kırıkhan’da tarıma bağlı ekonomide ehemmiyetli büyüme tespit edilmektedir. 29 çırçır ve prese tesisi, 2 tekstil tesisi, 6 yağ tesisi, 2 mısır kurutmayla beraber sayı 40 civarı durumundadır.Bayezid-i Bistami hazretlerinin kabri bu ilçe içerisinde yer almaktadır. Beyazid-i bistami hazretlerinin kabri birçok kişi tarafınca ziyarete uğramaktadır. Kırıkhan kazası tüm Türkiye’de yaklaşık iki yüz senedir diş teknisyenleri ile bilinmektedir.

Kimi kaynaklarda, “Kırıkhan’ın adının son asırda duyulmaya başlandığı” ifade edilmekteyse de, bu ismin eskiden beri var olmuş olduğu 17. asırda yaşamış olan Karacaoğlan’ın bir şiirinde açıkça tespit edilmektedir. Hem de Kırıkhanlı şair Sefil Molla’nın da kurtuluş senelerinde Kırıkhan’la alakalı şiirleri yer almaktadır.

İlçenin futbol takımı Kırıkhanspor TFF 3. Lig’de mücedele etmektedir. Kırıkhanspor tarihinde ilk kez 2010-2011 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kalarak ehemmiyetli bir başarıya adını yazdırmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ