Hatay İskenderun Belediyesi Personel Alımı

Hatay İskenderun Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İskenderun Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay İskenderun Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay İskenderun Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay İskenderun Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İskenderun Hakkında
İskenderun Hatay vilayetimizin en büyük kazasıdır. Milattan Önce 333 senesinde, Büyük İskender’in İsos civarlarında kazandığı zaferden sonrasında Alexandreia ismiyle kurulmuştur. Bu şehir kurulmadan eski zamanlar ise burada Myriandrus isminde bir Fenike kenti yer almaktaydı. Makedonya Kralı Büyük İskender’in, Pers Şeyhi III. Darius’a karşı İsos Vadisi’nde üstünlük sağlamasıyla temeli atılan bu kent, sahip olmuş olduğu coğrafi önemin tesiriyle tarihinde birçok kez işgale uğramıştır.

Coğrafi olarak inceleyecek olursak, kentin batı kesmini Akdeniz çevreler, doğu tarafı ise Nur Dağları’na dayamış bir haldedir. İskenderun Körfezi’nin güneybatı tarafından gelip kuzey bölgesine devam ettiği ovada yerleşmiştir. Nur Dağları’nın eteklerinde, genişliği 5 kilometrekareyi gören saha üstünde inşa edilmiş olan İskenderun ilçesinin yüzölçümü 759 kilometrekaredir. 37 derece kuzey enlemi ile 36-37 derece doğu meridyenleri üstünde bulunmaktadır. Kara, deniz ve hava ulaşımına elverişli bir kenttir. Yörenin kuraklığı kentin bu kıvrımlara paralel bir şekilde serilişi, ayrı bir hususiyet kazandırır. Batı bölgesinde Akdeniz, kuzey bölgesinde Dörtyol ilçesi, doğu bölgesinde Nur Dağları ve güney bölgesinde ehemmiyetli bir merkez olan Belen Geçidi’yle çevrelenmiştir.Ekonomi
Kentin ekonomisinin temelini sanayi meydana getirir. Bu durumun dışında alt yapısız turizm ve tarım, sanayi kadar olmasa da ekonomiye katkı sağlar. İskenderun ilçesinde fazla sayıda tesis ve sanayi kuruluşu bulunur. Ek olarak bir tane Organize Sanayi Bölgesi tam kapasite hizmet sunmaktadır. Organize Sanayi Bölgesi’nin dolmasıyla beraber ikinci Organize Sanayi Bölgesi inşaatı için faaliyetlere start vermiştir.

İskenderun Demir ve Çelik Anonim Şirketi, (kısaca: İsdemir) ülkemizin güney bölgesinde İskenderun Körfezi’nde yer alan en büyük demir-çelik işletmesidir. Tesisler İskenderun ilçesinin 17 kilometre kuzey bölgesinde Karayılan ve Yakacık yöresinde, sosyal tesisleri ile birlikte toplam 16.757.238 metrekare saha üstüne inşa edilmiştir. İsdemir; ülkemizin tesis tarihi dolayısı ile üçüncü, uzun mamul imalatı yönünden ise en büyük entegre fabrikasıdır.

Firma faaliyetlerine 1966 senesinde başlanan İsdemir, 25 Mart 1967 yılında Sovyetler Birliği ile oluşturulan Teknik ve Ekonomik İşbirliği anlaşması içerisinde Tiajpromexprot firmasına projeler yaptırılmış, aynı tesis ile 10 Ekim 1969 senesinde fabrika kuruluş anlaşması yapılmıştır. 1,1 milyon ton/sene blum kapasitesinde kurulması tasarlanan fabrikanın temeli 3 Ekim 1970 senesinde atılmıştır. İnşaat ve montaj etkinliklerinin tamamlanmasını müteakiben imalat birimleri 1975 senesinden sonra kademeli olarak işletmeye başlamıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ