Hatay Erzin Belediyesi Personel Alımı

Hatay Erzin Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Erzin Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Erzin Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Erzin Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Erzin Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Erzin Hakkında
Hatay vilayetimizin bir ilçesidir. Osmaniye vilayet Merkezine 23, Dörtyol ilçesine 15 ve İskenderun’a 45 kilometre uzaklıkta, E-5 karayolu, Toprakkale-İskenderun demiryolu ve yine Toprakkale-İskenderun TEM otoyolunun kesişmiş olduğu istasyondan,7 kilometrelik yolu kat ederek küçük ilçeye ulaşılır.İlçe merkezinin 30.137 olan nüfusu köylerle beraber toplam 39.279 (2007 yılı genel nüfus araştırmasına göre) olup, turizmin canlandırdığı yaz mevsiminde 50.000’i geçer aldığı göçlerle devamlı artar. Sırtı Nur dağlarına dayanıp ayakları Akdeniz’e doğru uzanmakta olan kazanın 415 kilometrekare yüzölçümüne karşılık merkezde ortalama deniz seviyesi yüksekliği 165 metredir.

Ekonomi
İlçenin ekonomik durumu; tarıma bağlı olup öncelikli gelir kapısı narenciye üretimidir. Tahıl ve sebze yetiştiriciliği ile nihai dönemlerde hızlı bir şekilde artan seracılık alanı da ehemmiyetli ekonomik kaynakları arasında bulunmaktadır. Ek olarak İskenderun Demir-Çelik Tesislerinin de ekonomiye etkisi yer almaktadır. İlçe içerisinde 2 adet sulama kooperatifi yer almaktadır.

Tahmin edildiği üzere 66.000 dekar Narenciye ve 65.000 dekar hububat ekim sahasının bulunmuş olduğu ilçe içerisinde tüm narenciye türleri (Vaşington, greyfurt, mandalina, limon, yafa, valensiye,minola vs.) üretimi gerçekleşmektedir. 1973 senesinde Ernar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi inşa edilmiştir. Turunçgil türleri; bilhassa Satsuma (Rize) Mandalini, Rusya, Avrupa Birliği, İngiltere benzeri ülkelere ihraç yapılmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ