Hatay Dörtyol Belediyesi Personel Alımı

Hatay Dörtyol Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Dörtyol Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Dörtyol Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Dörtyol Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Dörtyol Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Dörtyol Hakkında
Dörtyol, Hatay ilinin ilçelerinden bir tanesidir.

İlçe Doğu Torosların uzantısı olan Nur Dağları (Amanos) ile Akdeniz’in İskenderun Körfezi içinde Kuzey-Güney yönünde uzanmakta olan Dörtyol ve Payas Alüviyal ovalarından ortaya çıkmıştır. Doğu bölgesinde Nur Dağlan ve Hassa kazası, batı bölgesinde Akdeniz ve İskenderun Körfezi, Kuzey bölgesinde Erzin kazası ve güney bölgesinde ise İskenderun kazası yer almaktadır. İklimi; yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurlu olup, tipik bir Akdeniz iklimi hakim bulunmaktadır. İlçe içerisinde yağışlar yağmur şeklinde olup, Ülkemizde Rize vilayetinden sonrasında en fazla yağmur alan merkezlerdendir. İlçe merkezinin denize olan yüksekliği 70 metredir. En fazla yağmur şubat, mart, nisan ve aralık aylarında, en az yağmur ise ağustos ayı itibari ile yağmaktadır. İlçe içerisinde kar dağlık yüksek kesimlere düşmektedir. İlçe içerisinde en az sıcaklık -7.0 derece olarak 1985 senesinde yapılmıştır. İlçe içerisinde don hadisesi çoğunlukla mart ayı itibari ile görülmekte olup, seyrek de olsa kasım, aralık, ocak ve şubat aylarında da tespit edilmektedir. İlçenin yüzölçümü 504 Kilometrekaredir.İlçenin 2012 sene sonu dolayısıyla kazanın nüfus sayımı sonuçlarına göre toplam nüfusu 151.837 şeklindedir. İlçe merkezi nüfus bilgisi ise 75.110 şeklindedir.
İlçeye bağlı olan 6 köyde toplam 5.451 kişi yaşamaktadır. Yeni yönetimsel yapı ile oluşmuş olan kasaba belediyeleri altıya yükselmiş olup, toplam nüfusları 76.727 şeklindedir.

İlçe genel nüfusunun %47’si kaza merkezinde %49’u kasaba belediyelerinde ve %4’ü ise köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. Çalışan nüfusun genel nüfus içerisindeki miktarı %30 şeklindedir. Çalışan nüfusun meslek gruplanna göre %20’si memur, %40’ı endüstri kolunda faaliyet gösteren işçi, %15’i esnaf ve serbest meslek erbabı ve %25’i ise ziraat kolunda icraat göstermektedir.

Ekonomi
Türkiyede narenciye imalatı mandalinası ve portakalı ile meşhurdur. Sebze ve meyve çiftçiliği icra edilir. Son senelerde zeytin tarımı da yapılmaya start vermiştir. Payas Beldesinde yer alan İskenderun Demir-Çelik Tesisi büyük istihdam kaynağı olmuştur. Payas etrafındaki fabrikalar, Dörtyol ve etrafındaki işletmeler vatandaşların geçim kaynağı olmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ