Hatay Belen Belediyesi Personel Alımı

Hatay Belen Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Belen Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Belen Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Belen Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Belen Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Belen Hakkında
Belen, Hatay vilayetinin 12 kazasından birisidir. Ehemmiyetli bir merkez olan İskenderun ilçesine çok yakındır. 7 semti olan ilçe merkezine tamamı Nur Dağları üstünde ormanlar içinde yer alan 10 köy bağlıdır. Semtler Bakras, Derebahçe, Halilbey, Muhlisali, Sarımazı, Şenbük ve nihayet Atik’tir. Köyler ise Çakallı, Çerçikaya, Güzelyayla, Karapelit, Kıcı, Kömür Çukuru, Müftüler, Ötençay ve Şenbük şeklinde sıralanmaktadır.
Belen, ülkemizin ehemmiyetli geçitlerinden “Belen Geçidi”‘ne de ismini sunan bir yerleşim birimidir. Belen ~500 metre rakımdadır geçidi yaklaşık 5 kilometre ileride Kıcı köyünden sonradır. Gedik Nur Dağlarında 740 metre yükseklikte bulunmaktadır.Coğrafya
Belen kazasının yüzölçümü 184 kilometrekaredir. Belen, Hatay vilayet merkezine 54 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe arazilerinin kuzey bölgesinde Hassa, kuzeydoğu tarafında Kırıkhan, güney bölgesinde Antakya, güneybatı bölgesinde Arsuz ve kuzey batısında İskenderun yer alır. Ayrıca Belen 184 kilometrekarelik yüzölçümüyle Hatay yüzölçümünün %3’ünü oluşturur. İlçe toprakları genel anlamda dağlarla kaplı alanlarla serilidir. Amanos Dağları üstünde ortalama deniz seviyesi yüksekliği 624 metre yükseklikte yer alan Belen’in Akdeniz kesimine inen eğimli arazisinde yüksek vadiler ve platolar bulunmaktadır. Belen İlçe merkezi Amanos Dağları üstünde dağlarla kaplı bir yerde kurulmuştur. İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 740 metre yüksekliğindedir. İlçenin en dikkat çekici akarsuları Belen ve Soğanlı çayıdır. Belen geçidi Kıcı köyünden sonrasında 5 kilometre ileride sona erer. Hatay vilayetinin dağlar üstünde kurulu tek kazasıdır.

Belen kazasında Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Yaz ayları sıcak ve kurak Kış ayları soğuk ve yağmurlu geçmektedir. Temmuz 5 milimetre yağışla senenin en kurak ayıdır. Aralık 179 milimetre yağışla senenin en fazla yağmur alan ayıdır. 26 derece ile Ağustos senenin en sıcak ayıdır. Ocak 6.2 derece ile senenin en soğuk ayıdır. Senenin en kurak ve en sıcak ayı arasında bulunan yağmur miktarı 174 milimetredir. Sene süresince yaklaşık hararet 20.1 derece aralığında seyretmektedir.

Ekonomi
İlçenin ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Öncelikli tarım mamulleri arpa, buğday, tahıl, patates, soğan, domates, patlican, portakal, limon ve yer fıştığı en fazla yetiştirilmiş olan ziraat mamulleridir. Köylerde ve yaylalarda besicilik kanalıyla hayvancılık icra edilir. Belen’in ormanlarda içinde 10 köyü bulunur. Oldukça çok köyünde küçük baş ve büyük baş hayvancılığı gelişme göstermiştir. Tavukçuluk yol katetmemiştir. Belen geçidi ilçe hudutları içerisinde bulunmaktadır. Belen ilçesi dağlar üstünde kurulu bir ilçe olması bakımından çok sayıda rüzgar enerji santrali (rüzgar tribünleri) yer almaktadır ve 430 hektarlık bir bölgede inşa edilmiştir. Bu bakımdan Hatay ilinin ehemmiyetli geçit merkezlerinden biri olmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ