Hatay Arsuz Belediyesi Personel Alımı

Hatay Arsuz Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Arsuz Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Arsuz Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Arsuz Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Arsuz Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Arsuz Hakkında
Arsuz, Türkiye’nin illerinden bir tanesi olan Hatay vilayetinin bir ilçesidir. 12 Kasım 2012 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen 6360 sayılı kanun ile ilçe yapılmıştır.

Ekonomi
İlçenin ekonomik durumu turizm, tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Öncelikli ziraat ürünleri arpa, buğday, patates, soğan, patlıcan, domates, biber, pamuk, üzüm, portakal, limon ve yer fıstığı en fazla yetiştirilmiş olan tarım mamulleridir. Ek olarak köylerde ve yaylalarda besicilik yöntemiyle hayvancılık gerçekleşmektedir. Arsuz’un bir çok köyünde büyük baş ve küçük baş hayvancılık gelişme göstermiştir. Tavukçuluk yol katetmemiştir. Kıyı kesimlerinde ufak çapta balıkçılık yapılır. Arsuz’un arazilerinin %50’si ziraat arazisidir. Yaz turizmi gelişme göstermiştir. Arsuz sahilleriyle ve plajlarıyla tanınmış bir kazadır. Yaz ayında nüfus bilgisi yerli ve yabancı turist sayısı ile 100.000 kişiyi aşmaktadır. Bu bakımdan Hatay vilayetinin ehemmiyetli turizm merkezlerinden biri olmuştur.Coğrafya
Arsuz kazasının yüzölçümü 462 kilometrekaredir. Arsuz, Hatay vilayet merkezine 93 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe arazilerinin kuzey bölgesinde İskenderun, kuzeydoğu tarafında Belen, doğu bölgesinde Amanos dağları, güney bölgesinde Samandağ ve batı bölgesinde Akdeniz kalır. kıyı şeridinin tahmin edilen %30’u Arsuz ilçe hudutları içerisinde bulunmaktadır. Ek olarak Arsuz 462 kilometrekarelik yüzölçümüyle Hatay yüzölçümünün %8’ini meydana getirir. İlçe toprakları genel anlamda düz alanlarla kaplı durumdadır. Amanos Dağları’na yakın kesimlerinde yüksek tepeler, vadiler ve platolar bulunmaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 4 metre uzunluğundadır. Arsuz kaza merkezi 3 semtten meydana gelmektedir ve Akdeniz kıyı bölgesinde düz bir bölgede faaliyete geçirilmiştir. İlçenin en dikkat çekici akarsuları Arsuz, Deliçay ve Zilli çayıdır. Arsuz kazası 70 kilometrelik kıyı şeridine sahiptir.

Arsuz kaza merkezinden bağlı olan semt ve köylere ulaşım minibüs ve dolmuşlar vesilesiyle temin edilmektedir. İlçe merkezinden günün her saati köylere minibüs bulmak mümkün olmaktadır. Arsuz kazasına ulaşım karayolu ile temin edilmektedir. İskenderun – Arsuz yolu 30 kilometre mesafededir. Hatay – Arsuz otobanı ise 93 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ek olarak Arsuz’un 10 kilometre güney bölgesinde şuan balıkçı barınağı şeklinde kullanılmış olan Arsuz Limanı yer almaktadır.

Arsuz ilçesinde Akdeniz iklimi tespit edilmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak, Kış ayları soğuk ve yağmurlu geçmektedir. Temmuz 8 milimetre yağışla yılın en kurak ayıdır. Ocak 152 milimetre yağışla senenin en yüksek yağmur alan ayıdır. Ağustos 27.7 derece ile senenin en sıcak ayıdır. Ocak 10.3 derece ile senenin en soğuk ayıdır. Senenin en kurak ve en yağmurlu ayı arasında bulunan yağmur oranı 144 milimetredir. Yıl süresince yaklaşık hararet 17.4 derece aralığında seyretmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ