Hatay Antakya Belediyesi Personel Alımı

Hatay Antakya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Antakya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Antakya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Antakya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Antakya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Antakya Hakkında
Antakya, Türkiye’nin illerinden bir tanesi olan Hatay vilayetinin bir ilçesi ve merkezi olan şehirdir. Yeni düzenlemeyle beraber Antakya ve Defne Belediyesi olarak bölünmüştür. Ortasından Asi Nehri geçmekte olan kentin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 85 metre yüksekliğindedir.

Coğrafi ve Nüfus Bilgileri
Akdeniz iklim bölgesinin doğu ucunda, kıyıdan 22 kilometre kadar içerde olar şehrin denize olan yüksekliği yaklaşık 80 metredir. Kuzey tarafında Nur Dağları (Amanos Dağları) ile güney bölümde Kel Dağ (Cebel-i Akra) içinde kalmış olan Aşağı Asi Vadisi’nin başında, Kel Dağı’nın kuzeydoğu tarafında, 440 metre rakımlı Habib-i Neccar Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Şehrin kuzeydoğusuna doğru gelişen ve Hatay çöküntü sahasının orta kısmında bulunan Amik Ovası, zirai potansiyeli çok yüksek kalın bir alüvoyal toprak tabakası ile kaplanmış durumda olup, bununla birlikte vilayetin en büyük toprak düzlüğünü meydana getirir.Tepelerin zirvelerine tırmanarak şehri çepeçevre saran sur kalıntıları ve kalesiyle şehrin adeta sembolü olan ve eteklerinde Antakya’nın kurulu olmuş olduğu Habib Neccar Dağı, şehri güneybatı-kuzeydoğu yönünde sınırlayan bir takım tepelerin oluşturmuş olduğu doğal bir engeldir.

Antakya ve civarında Akdeniz iklim tipi hakimdir. Bu yüzden şehirde yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurlu geçer. Fakat, kıyı şeridi ile dağların arka bölümleri ve yükseltisi yüksek olan bölgeler içinde iklim koşullarındaki bölgesel farklar sebebiyle Antakya’da bulunan iklim şartları kıyı şeridine kıyasla birazcık değişiklik gösterir. Bundan dolayı sıcaklık, kıyılarda yüksek değerlerde yer alır. Yazların, kıyı şeridine kıyasla daha serin geçmesinin bir sebebi de en sıcak ortalamaların kaydedildiği ayların bununla beraber, Antakya ilinde rüzgarın en hızlı estiği ve en çok esme sayısına ulaşmış olduğu aylar oluşudur.

Anadolu’nun güney bölgesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin komşu illerinden kabul edilen Hatay vilayetinin yönetim merkezi Antakya, 36 10′ kuzey enlemi ve 36 06′ doğu meridyeni ile ülkemizin en güney bölgesinde bulunan şehir niteliğindeki yerleşme merkezi konumundadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ