Hatay Altınözü Belediyesi Personel Alımı

Hatay Altınözü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Altınözü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hatay Altınözü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hatay Altınözü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hatay Altınözü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Altınözü Hakkında
Altınözü, Hatay vilayetinin güneydoğu bölümünde bulunan, Suriye ile sınırı olan ilçelerinden bir tanesidir. Bağlı 4 kasabası ve 41 köyü yer alır.

Toprağı tarıma çok elverişli olup, en yoğunu zeytincilik olmak suretiyle, tütün, buğday, arpa, biber ve muhtelif sebze meyveler yetiştirilir. Hatay vilayetinde zeytin tarımının en yoğun olmuş olduğu kazadır. İlçe içerisinde, sulamada kullanılmış olan suni bir gölet olan Yarseli Barajı yer alır.

Bu durumun dışında Türkiye ve Suriye ortaklığı ile Asi Nehri üstünde inşası devam eden Dostluk Barajının tamamlanması ile kış aylarındaki taşkınların önlenmesi ve 10 bin hektar alanın sulanması sağlanabilecek. Ek olarak baraj sulamanın yanı sıra balıkçılık, rekreasyon ve su sporlarının yapılabileceği şekilde tasarlanacak. Ek olarak ilçe içerisinde daha evvel yer alan Altınözü Karbeyaz ( Yiğityolu ) Sınır kapısı, yaklaşık 1970 Senesine kadar aktif olarak etkinlik gösterdi. Ülkemiz ile Suriye içinde yaşanmış olan kimi gerginliklerden ötürü kapı kapatıldı ve açılması için tekrar teşebbüste bulunulmadı.Tarih ve Coğrafya
1945 senesinde Fatikli Mahallesi’nde kuruluşu gerçekleşen ilçe teşkilatı, 1950 senesinde Yenişehir Semti’ndeki yerine nakledilmiştir. Kuseyr Yaylasının aşağı ve orta bölümünü içerisine alan ve güney bölümüne düşen 325 kilometrekarelik bir alanı içine almaktadır.

Kuzey tarafı Antakya, batı tarafı Yayladağı, güney tarafı ve doğu tarafı Suriye ile sarılıdır. Sınır uzunluk mesafesi 50 kilometredir. Altınözü İlçesi Hatay vilayetinin güneydoğu bölümünde yer almış olup güney tarafından kuzey bölgesine doğru uzanmakta olan bir yayla halindedir. Yayladağı İlçesinden geçmekte olan bu durum Amik Ovasında son bulur. İlçenin güney batı bölgesinde Yayladağı, doğu bölgesinde Suriye Dağları ile Asi Nehri, batı ve kuzey batı bölgesinde Habibi Neccar Dağı, kuzey tarafı ise Amik Ovası ile çevrelenmiştir. İklim olarak Akdeniz iklimi ile kara iklimi içinde bir aktarım arz eder. İlçe içerisinde temel ekonomik icraat tarım ve hayvancılıktır. Altınözünün toprakları neredeyse her çeşit tarıma elverişli hale gelmiştir, Altınözü ismini Bu civarda uygulanan kazı çalışmalarında çok oranda Altın bulunmuş olduğu için, bilhassa Bizans dönemine ilişik kalıntılar içinde yer alan altınların etkisi olduğu söylenir. İlçenin kırmızı biberi dünya üzerinde ün salmıştır. Hatay vilayetinde zeytinciliğin en yoğun olduğu yer Altinözü’dür, ek olarak dünyanın en erken zeytin hasadı Altınözünde gerçekleşmektedir Türkiyenin en çok traktörüne sahip kazası Altinözüdür. İlçe içerisinde zeytinciligin dışında buğday, arpa, tütün, biber, domates basta olmak suretiyle patlıcan, salatalık, kabak, fasulye, börülce v.s. bitkilerin üretimi gerçekleşmektedir. İlçe arazilerinde her çeşit meyvecilik imalatı azca da olsa gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ