Hakkari Yüksekova Belediyesi Personel Alımı

Hakkari Yüksekova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yüksekova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hakkari Yüksekova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hakkari Yüksekova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hakkari Yüksekova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yüksekova Hakkında
Yüksekova, Hakkari vilayetinin 3 kazasından birisi ve bu kazanın yönetim merkezi olan kent.

Yurdumuzun güneydoğu ucunda, Türkiye-İran-Irak hudutlarının kesişmiş olduğu nokta civarlarında bulunan kaza, İran’a açılmış olan (Esendere sınır kapısı) ve ileride Irak’a açılacak sınır kapılarıyla Doğu Türkiye’nin ehemmiyetli şehirleri arasında bulunmaktadır.Coğrafya
Yüksekova, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Hakkari bölümünde yer alır. Kuzey bölgesinde Van’ın Başkale kazası, doğu bölgesinde İran, güney bölgesinde Irak ve batı bölgesinde Hakkari ana (merkez) ilçesi bulunur. Yüksekova, dağlar içinde bir çöküntü alanında inşa edilmiştir. Ovanın yükseltisi 2000 metreye yakındır. Genişliği 15 km, uzunluğu 40 kilometre şeklindedir.

Kapalı bir havza konumunda olan ova, kış aylarında soğuk hava akımlarının üstüne çökmesi ile soğuk kış ayları geçirir. İlçede ve kentde genel hatlarıyla sert bir kara İklimi görülür.

Ekonomi
Şehirdeki ekonomik icraatları yerel ölçeklidir. Ulaşımın güç olması ve kentin isminin güvenlik vakalarıyla anılması tüm Doğu Anadolu’yu olduğu gibi Yüksekova’yı da negatif istikamette etkilemiştir. Türkiye-İran içinde yer alan gümrük kapılarından birinin burada olması ticareti birazcık haraketlendirse de kentin geçimini sağlayacak kadar yeterli değildir.

Bereketli topraklara sahip bulunmasına karşın ziraat faaliyetleri, faaliyetleri kış ayında ekinleri koruyacak teknik bilgi eksikliği sebebiyle yok denecek kadar azdır. Aylık ve günlük sıcaklık farkları tarımdan çok, gür çayır ve meralarla hayvancılığa zemin hazırlamıştır. Yüksekova Ters Lalesi Sümbül ve Nergizi ile meşhurdur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ