Hakkari Şemdinli Belediyesi Personel Alımı

Hakkari Şemdinli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Şemdinli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hakkari Şemdinli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hakkari Şemdinli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hakkari Şemdinli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çukurca Hakkında
Şemdinli Kürtçe: Şemzînan, Hakkâri vilayetinin 3 kazasından birisi ve bu kazanın merkezi olan kenttir.

Yüksekova’dan 2.110 metre yükseklikte bulunan Haruna Geçiti ile bölünen kaza, Zap Suyu’nun bir kolu olan Şemdinli Deresi ve kolları tarafınca sulanan bir sahadan doğar. İran ve Kuzey Irak ile komşu olan kaza, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkatle izlenmektedir.

Tarihçe
Asurice (Doğu Aramicesi) ‘Şamizdin’ namına tarihi kaynaklarda 9. yüzyıldan sonra denk gelinmektedir.Musul’da Nakşibendi tarikatını ihya eden Mevlana Halid-i Bağdadi’in müridi olan Seyyit Taha 19. yüzyıl başlangıcında Şemdinan bölgesindeki Nehri köyüne gelerek ehemmiyetli bir medrese oluşturmuş, aşiretleri barıştırmış ve Osmanlı tabiiyeti çerçevesinde Urmiye’den Van’a kadar uzanmakta olan sahada etkisi hissedilen bir egemenlik kurmaya başlamıştır. 1854-58 Rus Savaşında Hakkari aşiretlerini Osmanlı İmparatorluğu lehine seferber etmekte aktif bir rol oynayan Seyyit Taha günümüzde Hakkari ve Irak içinde büyük hürmet ile anılır.

I. Dünya Savaşı’nda Şemdinli dört defa Rus işgali altında kalmıştır. İlk işgal 5 Kasım 1914 senesinden Aralık 1914 senesine, ikinci işgal 13 Mayıs 1915 yılından sonra kısa bir süre, 3’üncü işgal 1915 sonbaharından 31 Temmuz 1916 yılına, dördüncü işgal 10 Ağustos 1916 yılından 24 Kasım 1917 senesine kadar devam etmiştir. Savaşı seyreden periyotta Şikak aşireti reisi İsmail Ağa (Simko) 20.nci Kolordu Komutanı Kâzım Karabekir Paşa ile işbirliği imal ederek Hakkari ilinden İran’ın Urmiye bölgesine çekilen Nasturilerin bölgeye dönmelerine mani olmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ