Hakkari Çukurca Belediyesi Personel Alımı

Hakkari Çukurca Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çukurca Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hakkari Çukurca Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hakkari Çukurca Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hakkari Çukurca Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çukurca Hakkında
Çukurca (Kürtçe: Çelê), Hakkari vilayetinin 3 kazasından bir tanesi ve aynı kazanın idare merkezi olan kent.Çukurca, Urartu medeniyetinin ilk yaşam yerlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Abbasiler bu ufak yaşam yerini “mir” ismi verilen dini, siyasi askeri şeflikle yönetmişlerdir. Selçuklular zamanında kaza İmadiye Beyliği’ne bağlı duruma getirilmiştir. Selçuklular’dan sonrasında Osmanlı zamanında Hakkari Beyliği’ne tabi olmuştur. I. Dünya Savaş’ında Ruslar ve Nasturi’ler Çukurca’yı tahrip etmişlerdir. Musul meselesi ile ehemmiyet elde eden Çukurca, 1926 senesinde Ankara Antlaşması ile ülkemiz toprakları içerisine kazandırılmıştır. 6068 sayılı kanunun çıkmasıyla 1953 senesinde ilçe olmuştur. Çukurca, Türkiye-Irak hududuna yakın mesafede oluşundan dolayı sık sık saldırılara ve çatışmalara sahne olur. Çukurca ve etrafında senenin büyük kısmında soğuk hava ve dondurucu soğuklar görülürken yaz ayları ise kavurucu sıcaklar egemendir.

Çukurca kaza merkezinde 3 ilköğretim okulu (1 tanesi yatılı) , 1 anaokulu, 1 lise ve 1 halk eğitim merkezi bulunur. Çevre köylerinde de birisi yatılı olmak suretiyle toplam 10 ilkokul  yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ