Hakkâri Belediyesi Personel Alımı

Hakkâri Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hakkâri Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Hakkâri Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Hakkâri Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Hakkâri Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hakkâri Hakkında
Hakkâri, ülkemizin doğu bölgesinde bulunan bir vilayetimizdir. Yüzölçümü 9.521 kilometrekaredir. Vilayetin yönetim merkezi Hakkâri şehridir.

Tarihçe
Sırayla Hurri ve Urartu Krallıkları’nın parçası olan Hakkâri, Pers İmparatorluğu’nun hakimiyetinden sonrasında Arap hakimiyeti altına geçmiştir. Ondan sonra Selçukluların kontrol altına giren şehir, 1536 senesinde Osmanlı Devleti topraklarına dahil olmuştur.Coğrafi pozisyonu yardımıyla bir çok millete ev sahipliği yapan Hakkâri, 1662 senesinde Katolik mezhebini benimsemeyen Asuriler Diyarbakır metropoliti XIII. Mar Şimun Denha liderliğinde tekrardan örgütlenerek Hakkâri vilayetinin Kodşanis/Koçanis (günümüzde Konak olarak bilinir) köyünü patriklik merkezi olarak kabul etmişlerdir. Nasturi patrikleri 1918 senesine kadar bu köyde ikamet etmişlerdir. 19. asır ortalarına kadar Hakkâri nüfusunun tahminen yarısını oluşturan Nasturiler, 1843 ve 1846 yılında Cizre Emiri Bedirhan Bey ile Hakkâri Emiri Nurullah Bey’in tertip ettiği iki saldırıda ehemmiyetli seviyede zayiat vermişlerdir. 1915-18 zamanında aşiretlerle ile çatışan Hakkâri Nasturileri önce İran’da Urmiye yöresine ve hemen sonra İngiliz yönetimine giren Irak ülkesine sığınma kararı almışlar.

Coğrafya
Doğu bölgesinde İran ve güney bölgesinde Irak ile sınır olan Hakkâri vilayetinin batı bölgesinde Şırnak, kuzey bölgesinde ise Van vilayeti yer alır. En yüksek noktası 4150 metreye yükselen Cilo Dağı, Hakkâri sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Ekonomi
Geçim kaynaklarının başlangıcında sınır ticareti ve hayvancılık gelir. Sınır ticareti Irak Savaşı, hayvancılık ise silahlı çatışmalar sebebiyle sekteye uğramıştır. Bu yüzden işsizlik çok yüksek seviyede bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şaban diyor ki:

    ÖZGEÇMİŞİM
    (CV)

    27 OCAK 1971 TARİHİNDE BALIKESİR İLİ, BALYA İLÇESİ, YENİKAVAK MAHALLESİNDE DOĞDUM.İLKOKUL VE ORTA OKULU MAHALLEMDE OKUDUM. LİSE ÖĞRENİMİMİ İZMİR KINIK END.MESLEK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMÜNDE OKUDUM VE 1988 YILINDA MEZUN OLDUM.ASKERLİK ÇAĞIMA KADAR BABA MESLEĞİM OLAN OTOBÜS İŞLETMECİLİĞİNDE ÇALIŞTIM.1991 YILINDA ASKERE GİTTİM.1992 YILINDATERHİS OLDUM.TERHİS OLDUKTAN SONRA DA İKİ YIL DAHA OTOBÜS İŞLETMECİLİĞİNİ DE İCRA ETTİKTEN SONRA 1994 YILINDA ŞANLI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERINE KATILDIM VE BAYBURT GARNİZONUNDA UZMAN ÇAVUŞ OLARAK GÖREVE BAŞLADIM.1995 YILINDA TUNCELİ İÇGÜVENLİK BÖLGESİNE GÖREVLENDİRİLDİM. 1999 YILINA KADAR BURADA GÖREV YAPTIKTAN SONRA İSTANBUL TUZLADAKİ GARNİZONA ATANDIM. BURADA DA YEDİ YIL ÇALIŞTIKTAN SONRA 2006 YILINDA ARDAHAN GARNİZONUNA ATANDIM.BURADA BİR YIL ÇALIŞTIKTAN SONRA 2007 YILINDA HAKKARİ ÇUKURCA İÇGÜVENLİK GARNİZONUNA GÖREVLENDİRİLDİM VE 2010 YILIDA KADAR BURADA GÖREV YAPTIM.2010 YILI ATAMALARI İLE İSTANBUL SANCAKTEPE GARNİZONUNDA GÖREVE BAŞLADIM.ÜÇ YIL DAHA BURADA ÇALIŞTIKTAN SONRA 2013 YILINDA HAKKARİ ŞEMDİNLİ İÇGÜVENLİK GARNİZONUNA GÖREVLENDİRİLDİM.ŞANLI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE ASKERLİK GÖREVİM İLE BERABER YİRMİ İKİ YIL ÇALIŞTIKTAN SONRA, EMEKLİLİĞİMİ HAKEDİP KENDİ İSTEĞİM İLE GÖREVİMİ SONLANDIRIP 31 ARALIK 2014 TARİHİNDE AYRILDIM. SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK BELGEM VARDIR. 1993 YILINDA ALDIĞIM E SINIFI EHLİYETM,SRC VE PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME BELGEM DE VARDIR.RUHSATLI İKİ ADET TABANCAM MEVCUTTUR.

BİR YORUM YAZ