Gümüşhane Torul Belediyesi Personel Alımı

Gümüşhane Torul Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Torul Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gümüşhane Torul Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gümüşhane Torul Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gümüşhane Torul Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Torul Hakkında
Torul, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Kısmı’nde, Gümüşhane’ye bağlı olan kaza ve kaza merkezi.

Tarihçe
Torul ve çevresinin tarihi kaynaklarda ilk defa geçtiği belge Milattan Önce 400’lü yıllardan kaleme alınmış olan Ksenofon’un Anabasis (Sefer/Onbinlerin Dönüşü) adlı eseridir. Ksenofon Torul-Tonya bölmesinde Dril isimli savaşçı bir kabilenin yaşamış olduğunu ve bu kabilenin kolonici Yunanlar’ın amansız düşmanı olduğunu belirtmektedir.Coğrafya
Konumu; Harşit Çayı kenarında Trabzon-İran transit yolu üstünde kurulmuş, dağlarla kaplı bir araziye sahip bir kazadır. Doğu tarafında, Gümüşhane Merkez; kuzey bölümde, Trabzon vilayeti, Maçka ve Tonya ilçesiyle, batı tarafında Kürtün ve Giresun Alucra kazası ve güney bölümde Şiran kazası ile sarılıdır. Doğu Karadeniz Türkmen Çepnileri, Horasan üstünden gelirken burada konaklamışlardır. İlçenin yüz ölçümü 969 kilometrekare olup, kaza merkezinin yüksekliği 950 metre yüksekliğindedir.

Bitki örtüsü; Arazi orman toprağı karakterindedir. Yağmur, orman bitkilerinin yetişmesine elverişli durumdadır. Bu yüzden İlçenin bitki örtüsünü ormanlar teşkil eder.

Akarsuları; Nivene, Çitderesi ve Köstere dereleri ile beslenen Tirebolu’dan denize akan Harşit Çayı İlçenin ehemmiyetli akarsuyudur.

İklim; Doğu Karadeniz iklim zonu içinde yer alan Kuzey Karadeniz dağlarının iç bölümünden sonra az yağmurlu kış ayları ise sert ve yaz ayları ılık bir iklim manzarası arz etmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ