Gümüşhane Köse Belediyesi Personel Alımı

Gümüşhane Köse Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Köse Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gümüşhane Köse Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gümüşhane Köse Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gümüşhane Köse Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Köse Hakkında
Köse, Gümüşhane vilayetinin bir kazasıdır. Çevresi Kelkit, Gümüşhane merkez ve Bayburt ile sarılıdır.

Köse Köyü,1516 senesi Bayburt tahrir belgelerinde Bayburt Sancağı’nın Kelkit Beldesine bağlı olan bir köy yerleşmesi şeklinde görülmektedir. 1916 senesinde Rus ve Ermenilerin istilasına uğramış fakat 17 Şubat 1918 günü işgalden kurtulmuştur. Cumhuriyet zamanında vilayet yapılmasının (1924) hemen peşinden Kelkit ilçesine bağlı olan bir bucak merkezi durumuna getirilmiştir. Köse 1954 senesinde belediye 3392 sayılı kanunun çıkmasıyla da 19.06.1987 senesinde ilçe yapılmıştır.

Köse kazası Gümüşhaneye bağlı olmasına Bayburt kültürel ve folklorik özelliklerine haizdir. Halk danslarında vilayeti Bar ekipleri ile temsil etmektedirler. 

İlçenin nüfus bilgisi 2008 senesi sayımına nazaran merkezde 3299 kişi, kazaya bağlı olan belde ve köylerde ise 3971 kişi olmak suretiyle toplam 7270 şeklindedir. İlçemiz nüfus kütüğüne kayıtlı kişi sayısı ise 52.948 şeklindedir.
İlçemizde kilometrekareye 38 kişi düşmektedir. Kış koşullarının sert geçmesinden ötürü geçim kaynağı olan tarımın yapılmasını zorlaştırmakta ve göçe sebep olur. Göçler İstanbul, Samsun, Ankara ve Bursa vilayetlerinde yoğunlaşmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ