Gümüşhane Kelkit Belediyesi Personel Alımı

Gümüşhane Kelkit Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kelkit Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gümüşhane Kelkit Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gümüşhane Kelkit Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gümüşhane Kelkit Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kelkit Hakkında
Kelkit, Gümüşhane vilayetinin bir kazasıdır. Halkının ehemmiyetli bir kısmını Türkmen/Çepni’ler ortaya çıkarır.

Coğrafya ve İklim Yapısı
Doğu Karadeniz Bölgesinde; Gümüşhane İli’nin bir kazası olan Kelkit, doğu bölgesinde Köse İlçesi, batı bölgesinde Şiran kazası, kuzey bölgesinde Gümüşhane vilayeti, güney bölgesinde Erzincan vilayeti ile çevrelenmiştir.

İlçe toprakları dağlarla kaplı ve engebeli bir arazi alanına haizdir. Gümüşhane vilayetinin güney tarafında bulunan ilçe toprakları akarsu vadileri ile yarılmış birbirine paralel dağ sıralarından meydana gelmektedir. Kuzeyini Gümüşhane Dağları, güney tarafını Çimen, Spikör (Akdağ) ve Otlukbeli dağları engebelendirmektedir. İlçenin etrafında genişleyen Kelkit Vadisi, Kelkit ırmağı ile sulanmakta ve ziraat sektörünü oluşturmaktadır. Ek olarak kaza topraklarında Tarıma elverişli olarak Özlüce Vadisi ve Koşmaşat Vadisi yer almaktadır.Kelkit’te toprak örtüsü olarak, alçak bölgelerde kavak, ardıç ve meşe ağaçları, yüksek bölgelerde sarıçam, titrek kavak (dağ kavağı) benzeri ağaç çeşitleri yaşanmaktadır. Düzlük sektörlerdeki toprak örtüsü kuşburnu, geven, yabani kekik, sığır kuyruğu, dağ reyhanı ve benzeri yabani bitkilerle serilidir.

Gümüşhaneye 60 kilometre uzaklıkta bulunan kazanın yüzölçümü 1.925 kilometrekare olup, 2000 senesi nüfus sayımı sonuçlarına nazaran, toplam nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 63.510 şeklindedir.
Kelkit Doğu Anadolu Fay hattının uzantısı üstünde olup, birinci derecede deprem bölgesi durumundadır. 

Ekonomi
İlçenin ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Alanda tarla tarımı oldukça yaygın olarak görülmektedir ve çoğunlukla hayvancılığa dayalı ziraat yapılmaktadır. Öncelikli mamuller içinde; şeker pancarı(gittikçe azalıyor), buğday, arpa, patates (gitgide azalıyor), fasulye (giderek azalıyor), silaj lık mısır, yonca, korunga, fiğ. Bahçe bitkileri yetiştiriciliği, arıcılık, Örtü Altı Bitki Yetiştiriciliği (Seracılık), meyvecilik ve Gökkuşağı Alabalığı Yetiştiriciliği benzeri tarımsal üretimler mevzu bahistir.

Büyükbaş ve küçükbaş hayancılığın yapıldığı ilçe içerisinde besi sığırcılığı ön planda bulunmaktadır. Lakin Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesinin kurulmasından sonrasında Kelkit’te Organik Tarım ve Organik Süt Sığırcılığıda gerçekleşmektedir. Modern kovanlarla arıcılık gerçekleşmektedir. Son senelerde ilçenin sembolü durumuna gelmiş olan zilli kilim dokumacılığı ve dericilik gelişme göstermiştir. Ek olarak kaza topraklarında linyit yatakları yer almaktadır. Tanınmış işadamı Aydın Doğan Kelkitlidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. burak cangul diyor ki:

    Eğitim fakültesi Türkçe öğretmenliği mezunu.

BİR YORUM YAZ