Gümüşhane Belediyesi Personel Alımı

Gümüşhane Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gümüşhane Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Gümüşhane Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Gümüşhane Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Gümüşhane Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gümüşhane Hakkında
Gümüşhane, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan, ülkemizin bir ili konumundadır. Doğu tarafında Bayburt, batı tarafında Giresun, kuzey bölümde Trabzon ve güney bölümde Erzincan ile sınırdır.

Tarih
Deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte, Harşit Çayı’nın oluşturmuş olduğu dar bir vadide kurulan Gümüşhane, işletilmesi epey eski dönemlere kadar giden gümüş yataklarının varlığı ve zamanı İpekyolu’nun üstünde yer alması nedeniyle tarih süresince ehemmiyetli bir merkez olabilme özelliği taşımıştır.

Gümüşhane ilinin ne zaman kurulmuş olduğu hususunda kararlı bir malûmat olmamakla beraber, Canca ismiyle tanınan ve günümüzdeki kentin Kuzeybatı tarafında yer alan semtin olduğu alanda kurulmuş olduğu, hemen sonra da günümüzdeki yerleşim yerine taşındığı tahmin edilmektedir. Seyahatname’de, Büyük İskender’in hâkimlerinden Philikos tarafınca gümüş madenleri bulunduktan sonrasında eski Canca Kalesi’nin onarım görmüş olduğu ve kentin öneminin yükseldiği belirtilmektedir. Kent hemen peşinden Roma İmparatorluğu’nun ve Bizans İmparatorluğu’nun da hâkimiyeti altına alınmıştır. Bizans zamanında, işletilen gümüş madenleri nedeniyle şehre “gümüş şehri” manasında Argyropolis ismi verilmiştir. VII. yüzyılın nihayetinde bölgeye Müslüman Araplar’ın akınlarının ulaşmasının peşinde kent Müslümanların hâkimiyetine girmiştir. Kent daha sonraları, 1473 senesinde Fatih Sultan Mehmet’in Otlukbeli Savaşı’nda Akkoyunlular’ı yenmesi sonrasında Osmanlı toprağı haline gelmiştir. Osmanlı zamanında da gümüş yataklarının işletilmesine devam edilmiş, Osmanlı Devleti gümüş sikkelerini burada bastırmıştır.Gümüşhane’de yer alan tarihî yapıtların başlangıcında, Eski Gümüşhane (Süleymaniye) Semti demiş olduğumuz alanda yer alan ve semte ismini veren Süleymaniye Camii gelmektedir.

Coğrafya
Kuzey Anadolu sıradağları içinde bulunan vilayetin toprakları çok engebeli olup en yüksek yeri bugün Çakırgöl olarak tanınan dağlarında 3.000 metreyi aşmaktadır. Vilayetin kuzey kesimi Zigana (Kalkanlı) ve Soğanlı dağları, güney tarafı ise Çoruh, Kelkit, Kop ve Otlukbeli dağları tarafınca çevrelenmiştir. Kelkit Vadisi’ndeki küçük bazı düzlükler ise vilayetin en dikkat çekici tarım sahalarıdır.

Vilayetin kuzey kesimi Karadeniz’in ılık ve nemli ikliminin tesirinde bulunmasına rağmen Gümüşhane vilayetinin büyük kesiminde Doğu Anadolu bölgesi’nin sert kara ikliminin tesiri yaşanmaktadır.Yaz ayları sıcak ve kısa olan Gümüşhane vilayetinde kış ayları yüksekliğin de tesiriyle uzun ve kar yağışlı geçmekte, yağış oranı iç kesimlere doğru gidildikçe düşmektedir.

Gümüşhane Dağları’nın Karadeniz’e bakan bölümleri kayın, meşe, ladin, köknar ve sarı çam ağaçlarından oluşmuş olan ormanlarla kaplı durumundayken ormanları yok olmuş bozkır görünümündeki güney kesimlerinde bir tek Sarıçam ağaçlarına denk gelinmektedir. Karadeniz iklimi yaşanır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ