Giresun Yağlıdere Belediyesi Personel Alımı

Giresun Yağlıdere Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yağlıdere Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Yağlıdere Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Yağlıdere Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Yağlıdere Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yağlıdere Hakkında
Yağlıdere ilçemiz Giresun vilayetinin (Vilayeti Çepni) bir kazasıdır. İlçe halkının büyük kısmını Türkmen Çepniler oluşturur. Kuzey ve doğu tarafından Espiye, güney bölümde Alucra ve Şebinkarahisar, Batı tarafından Keşap ve Dereli kazalarıyla sınırdır. Denizden 14 kilometre içeride kurulan kazanın râkımı 50 m. şeklindedir.

İlçe ismini yanında kurulmuş olduğu Yağlıdere’den almıştır. Bu isimde akarsuyun başladığı Çakrak köyünün yaylalarında süt ve yağ imalatı yapan Rumlardan kalmadır. Etrafında yağ üretilmiş olan nehre Yağlıdere ismi verilmiştir.Yöre 11.yüzyıl sonlarında Türk egemenliği altına girmiştir. Haçlı seferleri nihayetinde Doğu Roma egemenliği başlar. 1200-1400 seneleri içinde Trabzon Rum İmparatorluğuna bağlı durumdadır. 1400’lü senelerden sonra Çepni Türklerinin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre artmaya başlar. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzonu fethetmesiyle Osmanlı idaresi başlar. 1920’li senelere kadar Rum nüfusu ilçe içerisinde barınmaya devam eder.

1811 senesinde çevre vatandaşların dere kenarına Cuma camii yapmasıyla Yağlıdere yerleşmesi oluşmaya başlamıştır. Caminin yanına diğer esnaflar dükkân açmış ve bu alan pazar yerine dönmüştür. Camiyanı ismi verilmiş olan bu sektörün gelişmesiyle köy ortaya çıkmıştır. 19.yüzyılda Tireboluya bağlı olan köy, 1957 senesinde Espiye’ye bağlı olan bucak olmuştur.

Yağlıdere kazası 1987 senesinde faaliyete geçirilmiştir.

İlçe içerisinde tipik Karadeniz iklimi etki gösterir. Yaz ayları serin, kış ayları ılık ve yağmurludur. Yağmur bol ve tüm seneye dağılmıştır. Kurak mevsim yoktur. Senelik yağmur oranı 1300 milimetre , senelik bağıl nem ortalaması % 70 civarıdır. Senelik yaklaşık hararet 14 derece şeklindedir.

İlçenin ekonomik durumu fındık başta olmak üzere tarım, hayvancılık, arıcılık ve ormancılık temellidir. Halk bizzat gereksinimi için meyve, sebze yetiştirmektedir. Fındığa alternatif olarak Kivi yetiştiriciliği son senelerde ilgi görmektedir. İlçe içerisinde 2.535 adet kovanla arıcılık yürütülmekte olup, senelik yaklaşık 34 ton bal imal edilir. Ek olarak alabalık çiftlikleri ve iki adet fındık kırma atölyesi bulunur. İlçe topraklarında bakır ve çinko yatakları olsa da imalat yapılmamaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ