Giresun Şebinkarahisar Belediyesi Personel Alımı

Giresun Şebinkarahisar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Şebinkarahisar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Şebinkarahisar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Şebinkarahisar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Şebinkarahisar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Şebinkarahisar Hakkında
Şebinkarahisar Giresun vilayetimizin bir kazasıdır. 1923 senesinde vilayet olmuş, 1933 senesinde Giresun iline bağlı duruma getirilmiştir.

Osmanlı dönemindeki ismi Şarkikarahisar şeklindeydi. Karahisar-ı Şarki şekli de kullanılmıştır. “Doğu Karahisar” manasına gelir. 11 Ekim 1924 senesinde Şebinkarahisar’a gelmiş olan Mustafa Kemal Atatürk, şehrin Şarkikarahisar olan isminin Şebinkarahisar’a dönüştürülmesini önermiştir.Pontus Krallığı’nı ortadan kaldıran Roma Kumandanlarından Pompeius tarafınca Milattan Önce 63 senesinde Roma askeri kolonisi olarak inşa edilmiş ve uzun müddet Colonia/Koloneia ismiyle anılmıştır. Bu ismin Ermenice biçimi Koğonya’dır. Türkçe dilinde de 16. asra kadar Köğonya tercih edilir.

1473 senesinde Fatih Sultan Mehmet Otlukbeli Savaşı’ndan sonrasında İstanbul iline dönerken Şebinkarahisar’a uğramış ve üç gün kalmış olduğu bu kent dönemin vekayinamelerinde Karahisar-ı Şarki ismiyle kayıtlara geçmiştir.

Kurtuluş Savaşının kazanılmasın dan sonrasında, 1923 senesinde livaların vilayet yapılmasına karar verilmiş, bu hüküm sonucunda o günler içerisinde liva olan Şebinkarahisar da ilçe haline gelmiştir. Aynı sene içinde 10.alay Şebinkarahisar’a intikal ettirilmiştir. 10. Alayın intikal olması ile birlikte kentin ekonomik ve toplumsal yaşantısında güçlü bir canlılık ortaya çıkmıştır. 10 sene süre ile vilayet vaziyetini muhafaza eden Şebinkarahisar 2197 Sayılı Kanunun çıkmasıyla 1933 senesinde ilçe durumuna getirilmiştir. Günümüzde Şebinkarahisar’ın vilayet olabilme arzusu devam etmekte olup, bu kazanılmış bir hak olarak görülmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. suleyman coskun diyor ki:

    Kaynakci olarak iş arıyorum.

  2. vural çölükoğlu diyor ki:

    sebinkarahisar beledıye

BİR YORUM YAZ