Giresun Piraziz Belediyesi Personel Alımı

Giresun Piraziz Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Piraziz Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Piraziz Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Piraziz Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Piraziz Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Piraziz Hakkında
Piraziz, Giresun vilayetimizin bir kazasıdır.

Doğu Karadeniz kıyı şeridinde, Ordu ile Giresun vilayet hududunda kurulu olan, Piraziz’in toplam yüz ölçümü 130 kilometrekaredir. Doğu tarafı Bulancak kazası, Batı tarafı Ordu vilayeti ve kuzey bölümde Karadeniz ile çevrelenmiştir.

Yeryüzü yöntemleri olarak derin bir şekilde vadiler ve dik kıyılar çok geniş yer oluşturur. Yüksek kesimlerindeki bir bölüm yayla düzlükleri dışında düzlük arazi azdır. Bölgede bulunan öncelikli ehemmiyetli dereler, Domuzderesi, Piraziz Deresi, Kelekderesi, Çayırağzı Dereleridir.

Bitki örtüsü olarak 600 metre yüksekliğe değin fındık, kızılağaç, kavak, kayın, karaağaç, kestane, kiraz, gürgen ve ceviz ağaçları kalır. Eğrelti otu (Aşk Merdiveni), ısırgan, yonca, asma, orman gülü ve benzeri bitki çeşitleri de yaygın olarak görülmektedir.

İlçe içerisinde, ekilip dikilebilir sahaların büyük bölümünde fındık, bir bölümünde çay yetiştiriciliği yapılmaktadır. Öteki kısımların çoğunluğu orman ve çayır ve mera alanı yer alır.Her mevsim yeterince yağmur almaktadır. Yüksek kesimlerinde kış mevsiminde biraz daha fazla kar yağışı görülmektedir.

Bölgede yer alan bir belediye, 19 köy ve kaza merkezinde yer alan 9 semtin, 1997 senesi nüfus sayımı sonucuna nazaran, toplam popülasyon 15.167 olup, kaza merkezinin nüfus bilgisi 7.357 şeklindedir. İlçe içerisinde yer alan köylerden kaza merkezine ve diğer şehirlere oldukça fazla sayıda göç yaşanmış olup, günümüzde de sürmektedir. Bu göç vakasından ötürü kazanın nüfus bilgisi devamlı düşmektedir.

Ekonomi
İlçenin dışarı ile İrtibatları kara yolu ile olup, Ordu – Giresun 010 nolu Devlet karayolu ulaşımda tercih edilmektedir. İlçe Karadeniz kıyı bölgesinde bulunmasına karşın liman olmaması dolayısı ile deniz yolu kullanılmamaktadır. İlçenin bütün köylerinde yol olup bu yolların hepsi sıtabilize ve ham yoldur. Son senelerde betonlaşma faaliyetleri devam ettirilmektedir.

Ekonomik yapı genellikle fındık tarımına, hayvancılığa, balıkçılık, arıcılık ve ormancılığa endekslidir. Fındığın dışında, halk bizzat ihtiyacını gidermek emeliyle mısır, sebze, meyve ve çay tarımı da gerçekleştirmektedir.

Deniz balıkçılığı dışında son senelerde alabalık yetiştiriciliği de büyük gelişmiştir. Ek olarak arıcılık son senelerde ehemmiyetli bir büyüme kaydetmiştir.

İlçe içerisinde 4 tane fındık kırma tesisi bulunmaktadır. Bunun dışında fiskobirliğin muhtelif fındık kırma değirmenleri yer almaktadır. İlçe merkezinde turistlik emelli iki otel yer alır. Avize atölyeleri ve kazaya canlılık kazandıran hususi ihracat firmaları yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ