Giresun Keşap Belediyesi Personel Alımı

Giresun Keşap Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Keşap Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Keşap Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Keşap Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Keşap Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Keşap Hakkında
Keşap, Giresun vilayetinin bir kazasıdır.

Sahil kıyı bölgesinde Giresun vilayetine 10 kilometre mesafede yer alır. Yerli vatandaşların ehemmiyetli bir kısmı Türkmen Çepni’lerden oluşur.

Yüzölçümü 222 kilometrekareyi gören Keşap kazası, Giresun iline 10 kilometre uzaklıkta sahilde inşa edilmiştir. Konumu üçgene benzeyen kazanın güneybatı bölgesinde Giresun ilimizin merkezi ve Dereli, doğu bölgesinde Espiye, güneydoğu bölümünde ise Yağlıdere kazaları bulunmaktadır. Arazi yapısı tamamıyla engebeli konumdadır. Dağlar ve tepeler içinde derin bir şekilde vadiler yer alır. İlçe Merkez, Karabulduk ve Yolağzı gibi üç coğrafi bölgeye ayrılır.Keşap’ta yaz ayları sıcak, kış ayları ılık geçmektedir. Her mevsimde yağış bol miktarda yağdığı için senelik nem miktarı yaklaşık % 75 şeklindedir. Yağmur ve nem; bitkilerin gür olmasında ehemmiyetli önem taşır. Yemyeşil ve gür bitki örtüsü içinde en fazla hisse fındık ağaçlarınındır. Kıyının hakim bitki örtüsü olan fındık ağaçları 700 metre yüksekliğe kadar mevcudiyet gösterir. 700 metre yükseklikten sonra gelen bölgeler ise ormanlık bölgedir.

Ekonomik yapı genellikle fındık tarımına, hayvancılığa, balıkçılık, arıcılık ve ormancılığa endekslidir. Fındığın dışında, mısır, sebze, meyve ve çay tarımı da gerçekleşmektedir. 1992 senesinden beri alanda kivi imalatı da gerçekleşmektedir.

Deniz balıkçılığı dışında son senelerde alabalık yetiştiriciliği de gelişmiştir. Arıcılık Karabulduk Yöresinde ehemmiyetli gelişmiştir. Karabulduk, Halkalı yöresinde kivi, arıcılık ve kiraz üreticiliği ile ünlüdür.

Sahada son senelerde ehemmiyetli endüstri tesisleri inşa edilmiştir. 3 fındık kırma, bir çay, iki parke, bir çorap ve bir un tesisi yer almaktadır.

İlçenin bütün köylerinde yol olup bu yolların bir çoğu stabilizedir. Son senelerde betonlaşma faaliyetleri sürdürülmekte olup eski Armelit yolunu iyi konuma getirme faaliyetleri devam ettirilmektedir. Halkalı köyü ekonomiye büyük katkıda bulunmuştur. Çok varlıklı olan köy ahalisi çevre köylerede desteğe başlamıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ