Giresun Güce Belediyesi Personel Alımı

Giresun Güce Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Güce Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Güce Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Güce Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Güce Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Güce Hakkında
Güce, Giresun vilayetinin bir kazasıdır.

Güce Giresun merkeze 55, sahile 14 kilometre uzaklıkta 4 semtten oluşmuş olan Giresun vilayetine bağlı olan bir ilçedir. Yükselti 340 metre olan kaza merkezi arazi yapısı ile özdeş doğal güzellikleri ile ünlüdür. İlçeye 15 köy bağlı bulunmaktadır. İlçeye bağlı olan Boynuyoğun köyü Türk boylarının Anadoluya dağıldığı oba yerleşimi oluşu sebebi ile Türk Tarihi yönünden ehemmiyetli bir yer teşkil eder. Ek olarak Osmanlı – Rus savaşlarının sonuçlandığı son cephe oluşu, savaş esnasında kullanılmış olan istihkamların son dönemlerde bile bozulmadan durması, H.Hamdi Paşa komutasındaki Karadeniz gönüllü müfrezesinin kahramanlıklarının açık delili gibidir. İlçe içerisinde tarihi yaşamak yönünden taş döşeli ipek yolları, çeşmeler, 7 değirmenler, kilise kalıntıları, hanlar, Şaban kalesi tarihi Karadeniz haneleri ve serenderler görülmeye değer tarihi yer olma özelliklerine sahiptirler.
Doğal güzellikler içinde ise Kılıç kaya, Kumluca İn, Kurt resmi, Puslu Çağlayan, İnoyrak Çağlayanı, Danacı Kaya, Akılbaba Tepesi, Ağaçbaşı Yaylası ve Şantiye(Böğürtlenbükü) bulunmaktadır. Diğer taraftan güzel mesire alanları içinde, Boz, Şaban Kalesi, gelevera deresi ve pehlivan tepesi gösterilebilir. Gelevera deresinde balık avlamak ve piknik yapmak değişik bir ilgi alanı şeklindedir.İlçe içerisinde yetiştirilmiş olan ziraat mamulleri ise fındık, çay, mısır, kivi, kiraz. Yöreyle özdeş taflan (karayemiş), elma, armut, ahududu, dut, kestane, mayıs çileği, çalı çileği ve öncelikli olarak fasülyenin bulunmuş olduğu her çeşit sebze yetiştirilebilmektedir. Arıcılık, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık da öncelikli geçim kaynakları arasında bulunmaktadır. Kestane balı fazla meşhurdur. İlçe içerisinde çay işleme tesisi, tavuk yumurtası imalat çiftliği yer almaktadır.

İlçe içerisinde Adalet sarayı yanı sıra tüm kamu kuruluşları yerleşiktir. Siyasi ilçe teşkilatları, Öncelikli ADD olmak suretiyle çiftçi ve esnaf kooperatifleri, muhtelif dernekler, İlçe Jandarma ve birde kamu banka şubesi bulunmaktadır. Eğitimin yüksek olduğu ilçe içerisinde, 1 ÇPL, 1 YİBO, 6 ilköğretim okulu ve 7 tane birleştirilmiş sınıflı okul yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ