Giresun Görele Belediyesi Personel Alımı

Giresun Görele Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Görele Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Görele Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Görele Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Görele Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Görele Hakkında
Görele, Türkiye Cumhuriyeti, Giresun vilayetinde bir ilçe ve ilçe merkezi olan sahil ilçesidir.

İl merkezine 63 kilometre mesafede yer alan kazanın toplam nüfusu TUIK verilerine göre 30.276 şeklindedir.

Rus-Osmanlı Savaşında Rusların mağlup olmuş olduğu Haç Dağı’ndaki Kanlıdere muharebe yeri, Görele kent merkezine 6 kilometre mesafede olup, görülecek bir mekandır. Görele ek olarak Karadeniz’in olmazsa olmaz çalgısı kemençe hususunda atılım gerçekleştirmiş bir kazadır. Öyleki ki yaşadığımız çağda “kemençenin başkenti” olarak bilinmektedir.Kuşçulu Köyündeki türbe, Çavuşlu’daki Kuğuoğlu Süleyman Ağa Türbesi kültürel değer taşıyan ehemmiyetli yapılardır. Vilayetin genelinde olduğu gibi Görele kazasında de fındık bahçeleri tabiatın dokusuna ehemmiyetli bir zenginlik katmaktadır.

Turizm
Alanda rastgele bir plaj bulunmaması ile birlikte, yerel Halk ilk tercih olarak Tirebolu plajını kullanmaktadır. İlçe içerisinde Turizm fazla gelişimini tamamlayamamış olup ekonomiye bir katkısı bulunmamaktadır. Daha fazla iç turizm egemendir. Yayla turizminin yanı sıra turizm amaçlı rastgele bir icraat yaygın değildir.

İlçe içerisinde yaylacılık fazla gelişme göstermiştir. Önceden bölge halkı hayvan otlatmak için yaylaya göç etmek durumundayken son senelerde, Temiz dağ havası alarak dinlenmek ve muhtelif yayla şenliklerine katılarak eğlenmek için yaylaya gitmektedirler.

Daha önce yaylaya yürüyüş yaparak gidilirken; ulaşımın gerçekleşmesi ile arabalar ile bu yaylalara üç-dört saatte gidilip gelinmektedir. Civar halkının çıkmış olduğu yaylalarda Haziran, Temmuz aylarında farklı şenlikler tertip edilmektedir.Bunların içinde en meşhuru Temmuz’un 3’üncü cumartesi günü gerçekleşen Sis Dağı eski ismi Abdal Musa Dağı Şenlikleri’dir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ