Giresun Espiye Belediyesi Personel Alımı

Giresun Espiye Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Espiye Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Espiye Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Espiye Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Espiye Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Espiye Hakkında
Espiye, Giresun vilayetinin bir kazasıdır. Espiye ismi, manası hakkında elde kesin bir veri bulunmamaktadır. Fakat yörenin eski ismi Zefre olup, zamanı ipek yolunun en dikkat çekici limanlarından bir tanesidir.

İlçe epey eski bir tarihe sahiptir. XIII. asrın ilk döneminde Trabzon Rum Pontus İmparatorluğu zamanında kurulmuş olduğu tahmin edilmektedir. Fakat hem Tirebolu (Tripolis) hem de Zefre (Zephyrion) isimleri Bizans yazılı metinlerinde yer alırken Espiye hakkında bilgilere denk gelinmez. İlçe içerisinde yer alan ZEFRE (Rumca Zephyrion) limanı Tanınmış ipekyolunun Ehemmiyetli bir limanı olma özelliğini taşımaktadır. Buradan yüklenen mallar gemilerle Romanya ve Rusya üstünden Avrupaya tasınmıştır. Cenevizliler veyahut Trabzon İmperatorluğu tarafınca yaptırılmış olan Andos Kalesi Yağlıdere’nin Karadeniz’e dökülmüş olduğu yerdeki yüksek bir tepenin üzerinde bulunmaktadır. Çepniler(Alevi) kazaya Selçuklu devrinde Horasan/Kürtün kanalıyla gelerek yerleşmeye başlamışlardır. Fatih Sultan Mehmet Han zamanında Osmanlı topraklarına katıldıktan sonrasında yönetimsel taksimatta Dikmen Melikliği olarak yer almıştır. Eski zamanlar Tirebolu kazasına bağlı olan bir bucak olan Espiye 1957 senesinde ilçe yapılmıştır.İlçe halkının eğitim ve kültürü çok fazladır.Okuma yazma oranı yüzde 98’lere gelmiştir. Giresun (Vilayeti Çepni) şehrinin orta asya Oğuz/Türkmen/Şaman, Alevi/Bektaşi kültür yapısı dönem dönem sürmektedir. Öncelikli olarak Saz ve Kemençe geleneksel müzik aletlerindendir ve düğünlerde çalınır. Göçebe Türkmen kültüründen kalmış olan Hıdırellez ve yayla göçleri ve Ocak, sacayağı adetleri sürdürmektedir.

İlçenin en dikkat çekici Turistik yapıtı Cenevizliler tarafınca imal edilen ve Zefre limanını koruyan ANDOZ kalesedir. Kale Giresun/Trabzon sahilyolu üstünde Espiye girişinde yer almakta olup 180 basamakla çıkılmaktadır. Kalenin olağanüstü bir Zefre Liman ve deniz manzarası yer almaktadır. Ek olarak Espiye pidesi Turistlerin yoğun alakasını çekmektedir. Son senelerde Kent Ormanı da ilçe hudutlar içinde yapılarak kaza turizmine canlılık kazandırmıştır. Ek olarak Espiye Belediyesi ve esnafın katkılarıyla ilki 2006 senesinde gerçekleşen Espiye Kültür, Turizm ve Pide festivali de Temmuz ayı kapsamında yürütülmekte ve binlerce insanın kazaya akın etmesine neden olmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ