Giresun Doğankent Belediyesi Personel Alımı

Giresun Doğankent Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Doğankent Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Doğankent Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Doğankent Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Doğankent Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Doğankent Hakkında
Doğankent, Giresun vilayetinin bir kazasıdır.

Doğankent kazasının kuruluşu ile ilgili olarak fazla bir malûmat bulunmuyor. Bir tek Kürtün-i zir olmuş olduğu döneminden sonrası kabul edilmektedir. Doğankent kazası bir Çepni boyudur. Çepniler Anadoluya yerleşmeye başladıkları sıralarda bu vadiden geçmiş olduğu kabul edilmektedir. Bu vadiden devam eden çepniler eski zamanlar yaylalarda, sonrasında ise alçaklara harşıt vadisi kısımlarına yerleşmişlerdir. Genellikler Tirebolu, Görele, Espiye taraflarına doğru yerleşim bulunmaktadır. Türklerde ilk yerleşimler çepni boyu le meydana gelmiştir. Orta asyadan göç eden Çepniler bu vadiye ve Giresun sahilinde yaşamaya başlamıştır. Türklerin iskan politikası ve göç hayatı yaşamaları buraların Türkleşmesinde tesirli olmuştur. 1.Dünya savaşına değin Türkler, Ermeniler ve Ruslar beraber yaşamışlar ve savaş ile bu farklı milletler birbirleriyle savaş haline girmişlerdir.İlçenin merkez nüfusu TUIK verilerine göre 4000 civarı durumundadır. Köyleri ile birlikte nüfus bilgisi 10 000’i bulmaktadır. İlçe çok aşırı bir göç vermiştir. Çoğunlukla Marmara bölgesine olan göçler kazanın nüfusunu fazla etkilemiştir. İlçenin gurbette olan kişilerle nüfus bilgisi 25.000 olmuş olduğu tahmin etilmektedir. Çoğu gurbette olan halk yaz mevsiminde ve bayramlarda kazaya ve köylerine gelmekte yaylalarda şenlikler yapmaktadır.

İlçede Eğitim İmkanları
İlçe tarihinde eğitim ve öğretim yönünden okuma/yazma oranı yüksek olan ilçe içerisinde, Hıristiyanlar zamanında çok sayıda manastır faaliyet halinde olmuştur. Türk egemenliği zamanında bir medrese açılmış, bu da Rüştiye mektebine çevrilmiş ve ehemmiyetli bilim insanları bu medreseden çıkmıştır.

İlçe içerisinde 1 tane lise (Bu lise 2010 Eylül ayından sonra Çok Programlı Lise’ye dönüştürülmüştür), 1 tane İmam-Hatip Lisesi, 1 tane anaokulu, 3 adetemüstakil 8 sınıflı ilköğretim okulu ile 6 adet birleştirilmiş sınıflı İlköğretim Okulu olmak suretiyle toplam 11 tane okul yer almaktadır. 1990 senesinden sonra öğrenci azlığı ve okul binasının kullanılamaz biçimde bulunmasından ötürü 7 adet BSİO kapatılmıştır. Aktif olarak faaliyet gösteren, 1 tane müstakil 3 tane ilköğretim okulu içi anaokulu bulunmaktadır. 3 tane ilköğretim okulu, 1 tane birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu, 1 tane Çok programlı lise , 1 tane imam hatip lisesi yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ