Giresun Dereli Belediyesi Personel Alımı

Giresun Dereli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Dereli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Dereli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Dereli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Dereli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Dereli Hakkında
Dereli, Giresun ilimizin bir kazasıdır. Giresun vilayetinin güney bölgesinde, Şebinkarahisar yolunun 32. kilometresinde Aksu Vadisi üstünde kalır.

Dereli 1926 yılında Bucak ve 1 Nisan 1958 senesinde ilçe yapılmıştır. Daha eski zamanlar aynı sahada birkaç ev ve Türk ve Rum esnafın dükkânının bulunmuş olduğu Dölçukuru denen bir köy yer almaktaydı.

Coğrafya
Güney bölgesinde, Şebinkarahisar yolunun 32. kilometresinde kuruluşu gerçekleşen ilçe, Aksu Vadisi üzerinde yaşamaya başlamıştır. Doğu tarafında Keşap, Yağlıdere, batı tarafında ise Bulancak kazaları bulunmaktadır.İlçe yaylalar diyarı olarak bilinir.Giresun vilayetinin diğer kazaları gibi çok fazla dik ve engebeli bir araziye sahip olan Dereli, 3000 metre yükseklikte bulunan Karagöl-Kırklar dağının rakımına kadar ulaşabilme özelliğine sahiptir. Giresun Dağlarının en yüksek tepesi Olan Abdal Musa tepesinin Ortalama deniz seviyesi yüksekliği 3331 metre yüksekliğindedir. İç Anadolu’ya doğru geçiş, Eğribel geçidi üstünden gerçekleşmektedir. İlçenin yüzölçümü tahminen 820 kilometrekare şeklindedir. İlçedeki yağmur ortalaması 1300 milimetreye ulaşmaktadır.

Ekonomi
İlçe içerisinde herhangi bir tesis ya da ehemmiyetli imalat fabrikası bulunmuyor fakat yeni hidroelektrik santrali kurulmaktadır. İlçe halkı çoğunlukla gurbetcidir. İlçeyi sahile bağlamış olan Şebinkarahisar karayolu asfalt olup, bütün köy yolları sıtabilizedir. Nihai dönemlerde kimi köy yollarında betonlama faaliyetleri gerçekleşmektedir.

Alanda fındık en dikkat çekici ziraat ürünüdür. İlçenin kimi köyleri orman köyü olduğu için, orman köylüsünü kalkındırma emelli kooperatifler yer almaktadır.

Ek olarak alanda büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği dışında, tatlı su balıkçılığı da yürütülmekte. Çok ticari olmasa da kümes hayvanları yetiştiriciliği yapılmakta ve arıcılık gerçekleşmektedir.

Dereli kazası doğal tarıma uygun bulunmasına karşı bölge insanının göç olması sebebi ile yapılmamaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ