Giresun Çamoluk Belediyesi Personel Alımı

Giresun Çamoluk Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çamoluk Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Çamoluk Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Çamoluk Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Çamoluk Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çamoluk Hakkında
Çamoluk, Giresun vilayetimizin bir ilçesidir.

İlçe 40 – 115 enlem ve 2 – 45 boylamlarında bulunmaktadır. Bu pozisyonu Doğu Anadolu’nun kuzeybatı, İç Anadolu’nun kuzeydoğu ve Karadeniz Bölgesi’nin güney bölgesinde olup geçit bölgesi özelliğini devam ettirmektedir. Batı bölgesinde (Şebinkarahisar,Giresun), kuzey bölgesinde (Alucra/Yağlıdere,Giresun), doğu bölgesinde (Gümüşhane), güneydoğu bölümünde (Erzincan) kazaları bulunmaktadır. 2013 senesinde gerçekleşen genel nüfus sayımında kaza merkezi nüfusunun 3137 olmuş olduğu saptanmıştır. İlçeye bağlı olan 8 semt ve 27 köy yer alır. Yerleşim biçimi olarak merkez dışında kırsaldır.

Coğrafi pozisyonu dolayısı ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nin sona erdiği bir konumda bulunan ilçe içerisinde karakteristik bir geçiş iklimi hakim bulunmaktadır. Senenin en soğuk ayı ocak, en sıcak ayı temmuz ayıdır. Senelik sıcaklık ortalaması 13 derece şeklindedir. Ocak ayı sıcaklık averajı -10 derece şeklindedir. Temmuz ayı ortalama sıcaklık 20 derece şeklindedir. Senelik yağmur oranı 500–800 milimetre arasıdır. Yaklaşık nispi nem %65 şeklindedir.İklim koşulları ve yeryüzü şekilleriyle bağlantılı olarak bitki örtüsü çoğunlukla seyrek görüntüsündedir. Ormanlık sahalar görülür. Devlet desteği ve Sivil Toplum Müesseselerinin teşebbüsleri ile yürütülen ağaç dikme kampanyaları ile Çamoluk da ki ormanlık sahalar gitgide artmakta ve kaza silüeti tipik Karadeniz kazası görünümünü almaya başlamıştır.Ek olarak küçük gruplar şeklinde meşe ağaçları yer almaktadır. Irmak yatağı süresince fazla oranda kavak ve söğüt ağaçları yer almaktadır. İlçenin her kesiminde bol bol ceviz ağacı yetiştirilmiştir. Kaliteli ceviz sunan bu ağaçlar, kaza ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Ek olarak ticari amaçlı olarak bal imalatı gerçekleşmektedir. İlçe içerisinde asli ağaç çeşitleri olarak sarıçam, meşe, ardıç ve kavak; diğer vejetasyon çeşitleri olarak kuşburnu, adi alıç, dağ çileği, yaban fındığı yer almaktadır. İlçe içerisinde yöreye özgü bir fasulye (kuru fasulye) çeşidi yetiştirilip pazarlanır. Bu ürün civar halkı tarafınca tüketilir.

İlçe ekonomisinin temelini ziraat ve hayvancılık oluşturur. Arıcılık epey yaygın olarak görülmektedir. İlçe içerisinde her sene Çamoluk Bal Festivali tertip edilmektedir. İlçe içerisinde diğer bir ekonomik değeri turizm ortaya çıkarır, yayla turizmi epey yaygın olarak görülmektedir. Ek olarak av turizmi de son derece yaygın olarak görülmektedir.

2000 senesinde imal edilen sayımlarda kazanın genel nüfus bilgisi 14.715; merkez nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ise 4.192’tür. İlçenin 1 kasabası, 8 semti ve 27 köyü bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ