Giresun Bulancak Belediyesi Personel Alımı

Giresun Bulancak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bulancak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Bulancak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Bulancak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Bulancak Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bulancak Hakkında
Bulancak Giresun ilimizin bir kazasıdır. Giresun şehrinin nüfus ve ekonomi açısından en büyük kazasıdır . Eski ismi Terastios’tur. Karadeniz kıyı bölgesinde kalır. Batı bölgesinde Piraziz kazası, doğu bölgesinde Giresun kent merkezi bulunur.

Arazilerinin büyüklüğü 608 kilometrekare şeklindedir. İlçeye bağlı olan 61 köy bulunmaktadır. Yerli vatandaşların ehemmiyetli bir kesmini Türkmen Çepniler ortaya çıkarır. İklim ve coğrafi özellikler itibariyle Giresun ile benzerlik gösterir. 1887 senesinde belediye kurulmuş, 1934 senesinde ilçe yapılmıştır. 2007 yılında gerçekleşen nüfus araştırmasına bakılırsa kazanın toplam nüfus bilgisi 59.325 şeklindedir. Bu nüfusun 37.021’i kaza merkezinde hayatlarını devam ettirmektedir. En dikkat çekici gelir kapısı fındık tarımıdır. 2004 senesinde inşası büyük aşamada bitirilmiş olan Karadeniz Sahil Yolu projesi sebebiyle iskelenin büyük bir kısmı yıkılıp üstünden sahil yolu geçirilene değin, Doğu Karadeniz sahilinin en uzun iskelesi de bu ilçe içerisinde bulunmaktaydı. Nihai nüfus araştırmasına bakılırsa Doğu Karadeniz Bölümü’nün en büyük kaza merkezidir. Ek olarak bölgede bulunan Artvin, Bayburt ve Gümüşhane vilayet merkezlerinden de büyük durumdadır.Coğrafya
Bulancak kazasının yüz ölçümü 608 kilometrekare şeklidedir. Kumsal şeridinde kurulu olan kazanın hudutları, Giresun kent merkezi, Dereli kazası, Ordu vilayeti ve Piraziz kaza hudutları ile sarılıdır. İlçenin Coğrafik yapısı tipik Karadeniz coğrafi yapısının özelliklerini yansıtmaktadır. Sahilden sonra hızlı bir yükselme başlar ve bu nedenle arazi çok engebeliktir.

Bitki örtüsü sebebi ile fazla zengin olup, kıyıdan itibaren fındık bahçeleri 2000 metre yüksekliğe değin bu örtünün büyük kısmını kaplar. Sahilden sonra kestane ormanları başlar ve dönem dönem kızılağaç, karaağaç, gürgen, kavak, ıhlamur benzeri orman bitkileri görülmekte. Yine sahilden iç kesimlere çıkıldıkça bitki örtüsü yüksekliğe bağlı olarak farklılaşmaktadır, sırası ile Meşe, Gürgen, Ladin, Köknar ve Çam ormanları tespit edilmektedir.

İlçenin 16 ve 64 köyü yer almaktadır. 2007 senesinde gerçekleşen adrese dayalı nüfus sayımı neticesine göre toplam nüfusu TUIK verilerine göre 59.325 olup, kaza merkezinin nüfus bilgisi ise 37.021 şeklindedir.

Ekonomi
Giresun vilayet merkezine 15 kilometre mesafede yer alan kaza merkezi Piraziz kazası ve kovanlık nahiyesine asfalt yol ile bağlı olup, tüm köy yolları sabitlenmiştir. Giresun ilinin en çok gelişmiş kazası olup, Deniz yolu ile nakliyecilik imkânlarına da haizdir. 261 metre uzunluğunda bulunan deniz iskelesi Karadeniz Sahil Yolu’nun yapılması ile birazcık kısalmışsa da, Karadeniz’in en uzun iskelesine sahip olma özelliği ile bilinmektedir.

İlçenin ekilip dikilebilir sahalarının güçlü bir bölümü ziraat konumu, kalanı ise mera ve otlak olarak tercih edilmektedir. Tarımsal ürün olarak genellikle fındık üretilmekte, bunun dışında ise tahıl, sebze ve meyve üretimi gerçekleşmektedir. Hayvancılık ise yüksek köylerde hayatını sürdüren vatandaşların geçim kaynağı olmuştur. İlçe içerisinde deniz balıkçılığının dışında son senelerde tatlı su balıkçılığı da gelişmektedir. Arıcılıkta da artış ve büyüme tespit edilmektedir.

İlçe endüstri açısından de büyüme kaydetmiş olup başlıcaları, fındık ürünleri, balık unu ve yağı, konfeksiyon ve mobilya üreten tesisler bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. taner diyor ki:

    şöförum eğliyetim e sınfı montajcıyım

BİR YORUM YAZ