Giresun Belediyesi Personel Alımı

Giresun Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Giresun Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Giresun Hakkında
Giresun, fındığı ile bilinen ve Karadeniz Bölgesinde yer alan vilayettir. Kirazın tüm dünyaya buradan yayılmış olduğu kabul edilen Giresun vilayeti, Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan Karadeniz, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu içinde kalır. Trafik numarası 28 şeklindedir. Yerli vatandaşların büyük kısmını Çepniler meydana getirir. 1500’lü senelerdeki Osmanlı Tahrir Defterlerinde yöreye Vilayet-i Çepni de denir.

Giresun vilayeti, Büyük Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun iline çıktıktan sonra gelen periyotta olan kişisel muhafızlarının (Topal Osman ve Silah Arkadaşları) memleketi olan bir vilayettir. Kent, Aksu ve Batlama vadileri içinde denize doğru uzanmakta olan bir yarımada üstünde inşa edilmiştir, tam karşı tarafında Karadeniz’in bir adası olan Giresun Adası (Aretias) bulunur. Giresun vilayeti 1920 senesine değin Trabzon vilayetine bağlı kalmış, bu tarih içerisinde müstakil sancak, 1923 senesinde ise ilçe haline gelmiştir. 1923 senesinde Giresun vilayeti, merkez Tirebolu ve Görele kazası ile bunlara bağlı olan Bulancak, Keşap ve Espiye bucaklarından ibaretti. 1933 senesinde Şebinkarahisar’ın iliğinin kaldırılması ile Şebinkarahisar ve Alucra kazaları da Giresun vilayetine bağlı duruma getirilmiştir. 1934 senesinde Bulancak, 1945 senesinde Keşap, 1957 senesinde Espiye, 1958 senesinde Dereli, 1960 senesinde Eynesil, 1987 senesinde Piraziz ve Yağlıdere, 1992 senesinde Çanakçı, Güce, Doğankent ve Çamoluk ilçelerinin kurulması ile kaza sayısı 15 olmuştur.Coğrafya
İl merkezi, Aksu ve Batlama vadileri içinde denize doğru uzanmakta olan bir yarımada üstünde inşa edilmiş olup, bu yarımadanın doğu bölgesinde ve 2 kilometre açığında Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası yer almaktadır.

Doğu Karadeniz Dağları’nın orta bölümleri vilayet hudutları içinde bulunmakta olup Giresun Dağları ismiyle tanınır ve Zirvesi olan Abdal Musa Tepesi 3.331 metredir. Denizden sonra yükseklikler hızlı bir şekilde dönem dönem 2.000 metre yüksekliğe kavuşurlar. Derin bir şekilde vadilerle parçalanmış Giresun Dağları üstünde eski buzulların açığı topoğrafik formların dışında, buzul göllerine de denk gelinmektedir. İl hudutlarında bulunan ehemmiyetli yükseltiler şunlardır: Abbal Musa Dağı (3.331 metre), Gâvur Dağı (3.248 metre), Küçükkor Dağı(3.044 metre), Cankurtaran Dağı(3. 278 metre), Akıl Baba Dağı (2.561 metre) şeklindedir.

Kuzey Anadolu Dağları’nda kaynak bulan bir çok akarsu, vilayeti güney tarafından kuzey bölgesine taşınarak Karadeniz ile buluşmaktadır. Aksu Deresi, Yağlıdere Deresi, Gelevera Deresi ve Harşit (Doğankent) Çayı ile Pazarsuyu bu nehirlerin önemlileridir. Ek olarak vilayetin güney kesiminden doğu-batı yönünde geçmiş olan Kelkit Irmağı da bu çeşit bir vadide akmaktadır.

İl hudutları kapsamında ehemmiyetli bir göl olmamakla beraber Karagöl Dağı üstünde küçük buzul göllerine denk gelinmektedir.

Bitki Örtüsü
Vilayetin kuzey tarafı ile güney tarafı arasında bulunan iklim farkı, yağmur oranının güneye doğru düşmesi doğal bitki örtüsünün yapısını da aynı seviyede etki göstermektedir. Giresun ve çevresi, zengin ziraat sahalarına haizdir. Kelkit Vadisi ile kollarının civarı bozkır görünümünde bulunmasına rağmen, kıyı ile dağlar içinde kalmış olan kesimi ormanlarla serilidir.

2010 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına göre vilayetimizde merkez ilceyle birlikte 16 ilce, 17 kasaba ve 534 köy bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ