Giresun Alucra Belediyesi Personel Alımı

Giresun Alucra Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Alucra Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Giresun Alucra Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Giresun Alucra Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Giresun Alucra Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Alucra Hakkında
Alucra, Giresun vilayetinin bir kazasıdır. Giresun vilayetine 150 kilometre, Gümüşhane’ye 147 kilometre, Erzincan vilayetine 148 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Alucra yöresinin iklimi, Karadeniz ikliminin aksine kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Karların erimesi nisan ayının ortalarına değin sarkıp, bahar yağışları da Haziran ayına değin uzamaktadır. İlkbahar mevsiminde karların erimesi ve yağışların başlamasına paralel bir şekilde nehirlerin debisi artış gösterir. Bu mevsimde debisi en iyi akarsu Bağırsak deresi olduğu terpit edilmiştir.

İnce Dere, suyunun tamamına yakınını Gavur Dağları’ındaki karların erimesinden alır. Yaz kuraklıından ötürü yaz ayında (Ağustos) tamamen kurur.

Yılık yağmur miktarı : 560 milimetre küp şeklindedir.
Yaklaşık sıcaklık : 18 derecedir.
Ortalama soğukluk: -1º”9 derece şeklindedir.
Görülmüş olduğu gibi, nehirlerin debisi ve senelik yağmur miktarına baktığımız zaman genel hatlarıyla düzensiz bir rejim görülür. Bu haliyle Alucra’nın iklimi Karadeniz ikliminden fazla, Karasal iklimdir.Alucra yöresi, bitki örtüsü sebebi ile yayla iklimi hususi durumunu taşır. Dağların kuzey yamaçları ağaçlarla kaplı durumundayken, güney yamaçları daha mütevazi görünüşlüdür. Yörenin karakteristik bitki örtüsü, ormanlar ve geniş otlaklardır. Ormanlık sahalar; merkeze yakın mekanlarda çam ağaçları şeklinde iken, Zilovacık’ı gibi daha fazla yerlerde, yerini köknar ağaçlarına bırakır. Çeşitli yerlerde hiç bir ticari kıymeti bulunmayan Fındık da büyür. İlçe içerisindeki öncelikli ağaç cinsi kavak (selvi) ağacıdır. Bölgenin en dikkat çekici ormanları Tohumluk, Zilovacık, Çalgan, Boyluca ve Aralıktepe ormanlarıdır. Yayla düzlüklerinde yaygın otlaklar uzanmaktadır. Gavur Dağları eteklerindeki otlaklar, büyükbaş hayvancılık için ehemmiyet arz eder. Ekili tarımda en fazla, hububat bulunur. Öncelikli nedeni, yağmur azlığı ve yaz kuraklığıdır. Bunda, yörenin doğal su kaynakları dolayısıyla fazla yetersiz olması da rol oynar. Sulanabilir yerlerde patates, fasulye, şeker pancarı, kara lahana tarımı gerçekleşmektedir. Meyvecilik nerede ise hiç bulunmuyor.

Eğitim Hakkında Bilgiler
Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Programlar Bölümü, İşletme, Muhasebe, Bankacılık, Sigortacılık, Halkla İlişkiler, Maliye, Büro Yönetimi ve Sekreterlik programlarından meydana gelmektedir.

1750 metrekare olan kullanım alanı yer alan 5 kattan oluşan yüksekokul binasında 8 sınıf, 25 bilgisayarlı bir bilgisayar laboratuarı, 1500 kitap kapasiteli kütüphane ve 250 metrekare kullanım alanı yer alan öğrenci kantini yer almaktadır. Bilgisayar laboratuarı web erişimine sahiptir. Alucra Belediyesi yüksekokul talebelerine mülkiyeti belediyeye ilişkin 3 kattan oluşan binasını yurt şeklinde kullanma imkanı sağlamıştır. Bu yurt 1245 metrekare olup 120 yatak kapasitesine haizdir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ